خانه / دسته‌بندی نشده / 201 عملیات موفق اطفاء حریق توسط آتش نشانان آستارا طی یک سال کاری

201 عملیات موفق اطفاء حریق توسط آتش نشانان آستارا طی یک سال کاریبه گزارش خبرنگار ایرنا سیروس وظیفه روز جمعه در آئین گرامیداشت روز آتش نشان در ایستگاه آتش نشانی آستارا گفت: در این مدت 82 مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع این شهرستان رخ داده و در بیشتر آنها عوامل انسانی دخیل بوده است.
وی افزود: بیشترین حادثه آتش سوزی بعد از جنگل، مربوط به آتش گرفتن زباله ها، ضایعات و منازل مسکونی است.
وظیفه با اشاره به اینکه علاوه بر مهار آتش، نجات مصدومان تصادفات و افراد گیر کرده در آسانسور هم جزو ماموریت های آتش نشانی است، اضافه کرد: نکات ایمنی و راه های مقابله با آتش سوزی، توسط سه مربی به دانش آموزان، مربیان و کارکنان ادارات ارائه می شود و از مهر سال گذشته تاکنون 700 نفر در شهر آستارا، این آموزش ها را فرا گرفته اند.
وی اظهار کرد: مهم ترین وظیفه آتش نشانان، مهار آتش و امداد و نجات است و از مردم انتظار داریم، تقاضایی خارج از آن نداشته باشند.
وظیفه گفت: برای افزایش ایمنی و حفظ سلامت شهروندان، صدور پایان کار احداث آپارتمان ها در آستارا از سوی شهرداری، منوط به نصب و راه اندازی کپسول و تجهیزات آتش نشانی در آنهاست.
فرماندار آستارا نیز در این آئین گفت: با توجه به اینکه از ظرفیت آتش نشانی در مهار بحران های مختلف استفاده می شود ، تقویت آن ضروری است.
یونس رنجکش افزود: در حادثه پلاسکو همدلی و همراهی مردم را با آتش نشانان دیدیم و این سرمایه ارزشمندی است که از اعتماد جامعه به دست آمده است.
جواد معیتی شهردار آستارا نیز در این آئین گفت: برنامه ریزی، آموزش و تخصصی کردن نیروهای آتش نشانی از برنامه های شهرداری است.
وی با ابراز رضایت از عملکرد نیروهای آتش نشانی آستارا افزود: مهمترین دغدغه ما افزایش ضریب ایمنی و آموزش شهروندان به منظور مقابله با حوادث است.
به مناسب روز آتش نشانی، آتش نشانان با خودروهای سبک و سنگین در شهر آستارا رژه رفتند.
واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستارا با 17 نیروی انسانی، سه خودروی سنگین، 2 خودروی نیمه سنگین، یک خودروی امداد و 2 تانکر آب رسان فعالیت می کند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع است.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007انتهای پیام /*


درباره gohari