خانه / دسته‌بندی نشده / ‌احسان قائم مقامی:برگزاری مسابقات شطرنج در استان ها باعث ظهور پدیده ها می شود

‌احسان قائم مقامی:برگزاری مسابقات شطرنج در استان ها باعث ظهور پدیده ها می شوداحسان قائم مقامی روز یکشنبه در حاشیه رقابت های بین المللی جام کارون در اهواز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: حضور پرشور نونهالان و نوجوانان کشور در مسابقات کشوری باعث شده که دید مسئولان نسبت به این رشته ورزشی تغییر کند و در سالیان اخیر شاهد اقدامات بسیار خوب و موثری از لحاظ قهرمانی و همگانی در این رشته هستیم.
وی گفت: برگزاری یک رویداد بین المللی علاوه بر بالا بردن سطح فنی و دانش شطرنج بازان کشورمان، باعث رقابتی جذاب بین بازیکنان داخلی و حریفان خارجی می شود.
وی با بیان اینکه درمسابقاتی که حضور داشتم تمام تلاشم را برای سربلندی کشورم انجام دادم و به تبع آن در مسابقات جام کارون نیز دنبال کسب عنوان قهرمانی هستم اگر چه حریفان بسیار خوبی در این دوره حضور دارند افزود: با پیگیری فدراسیون و هیات شطرنج خوزستان استقبال خوبی از این مسابقات به عمل آمده و امیدوارم در پایان شاهد نتایج خوبی از ورزشکاران کشورمان باشیم.
قائم مقامی با اشاره به اینکه شطرنج خوزستان در مسیر خوبی قرار دارد و برگزاری رقابت های بین المللی کمک موثری به پیشرفت شطرنج بازان این استان خواهد داشت گفت: این استان دارای استعدادهای زیادی در شطرنج بوده و در چند سال گذشته نمره قابل قبولی گرفته است. امیدوارم مسابقات جام کارون سال به سال با شرکت کنندگان بیشتر و با کیفیت تری برگزار شود تا از این طریق به تقویت شطرنج خوزستان کمک شود.
وی تغذیه مناسب در موفقیت این رشته ورزشی بسیار موثر است افزود: شطرنج بازی بسیار جذاب و استرات‍ژیک است که می‎تواند علاوه بر تحصیل در عرصه‎ های گوناگون به نفع کشور باشد این ورزش یک نوع بازی فکری است اما جسم را نیز قوی تر می‎کند.
استاد بزرگ شطرنج ایران گفت: در صورت حمایت هر چه بیشتر بخش خصوصی از شطرنج ، می توان شاهد عملکرد بهتر این رشته در کشور و همچنین افتخارآفرینی شطرنج بازان ایرانی در سطح آسیا و جهان بود.
وی اظهارکرد: برای پیشرفت این رشته در حال توسعه، نیاز است در کنار تمامی دست اندرکاران از مربیان و مدرسان بسیار بزرگ خارجی استفاده کنیم و با انجام رقابت های بین المللی گامی بزرگ در توسعه شطرنج برداریم.
احسان قائم‌مقامی، نخستین استاد بزرگ شطرنج ایران است که در سال ۲۰۰۱ به این مقام دست یافت؛ همچنین رکوردار بالاترین درجه بین ‌المللی کسب شده در فدراسیون جهانی شطرنج (۲۶۳۳) در بین شطرنج بازان ایرانی متعلق به وی است.
9879/ 6037انتهای پیام /*


درباره gohari