حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در دیدار با رئیس بسیج دانشجویی و جمعی از دانشجویان لرستان که امروز ۲۷ آذرماه صورت گرفت، با بیان اینکه دانشجو، استاد و دانشگاه در پیشینه یک قرن اخیر جز ارکان مهم و تاریخ‌ساز کشور هستند اظهار کرد: حفظ روحیه امیدواری و نشاط در میان دانشجویان در رویدادهای یک سال اخیر در سطح استان و کشور بسیار نمایان است.

وی تصریح کرد: آرمان‌خواهی و مسائلی که دانشجویان دنبال می‌کنند با تضارب آرا میسر است و باید به‌گونه‌ای باشد که به جدال و هدر رفتن نیروها منجر نشود چراکه تضارب آرا و اختلاف‌سلیقه‌ها در دانشگاه‌ها امری روشن و شفاف است اما این اختلاف‌سلیقه‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که انرژی ما را در مقابل دشمن تضعیف نکند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه پیشرفت کشور باید از درون دانشگاه رقم بخورد عنوان کرد: دانشگاه‌ها باید به‌گونه‌ای باشند که اگر یک هفته دانشگاه‌ها تعطیل باشند آثار این تعطیلی را در زندگی مردم آشکار باشد و نشان بدهد که دانشگاه‌ها با زندگی مردم گره خورده است.

شاهرخی بیان کرد: با توجه به وجود مناطق حاشیه‌نشین در سطح استان دانشگاه‌ها می‌توانند با ورود به این مناطق آسیب‌های اجتماعی را شناسایی و راهکار حل این مشکلات را پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری علی‌رغم نقص و کاستی‌هایی که در امور کشور وجود دارد ولی تعامل ایشان را با دستگاه دولت، قوه قضاییه و مجلس مشاهده می‌کنیم ما نیز موظف به دنبال کردن راه و روش ایشان هستیم.

نماینده ولی‎فقیه در لرستان اضافه کرد: طی جلساتی با نمایندگان استان خواستار تغییر راه و روش‌های گذشته شده‌ایم و تذکر داده‌ایم اگر قرار است جابجایی‌هایی در استان باشد باید نسبت افراد با جمهوری اسلامی مدنظر باشد.

شاهرخی بیان کرد: اخیراً در کانالی با عضویت استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی جهت انتقال مسائل و مشکلات بیان کرده‌ام سرکشی از روستاهای محروم، واحدهای تولیدی و همچنین سخنرانی در صحن علنی مجلس خوب است ولی هر کاری سر جای خودش پیگیری شود و خسارات سیل که دو بار در یک سال اتفاق افتاد و تعیین ردیف بودجه برای جبران این خسارات کار بسیار مهمی است.

وی عنوان کرد: همچنین با توجه به صحبت‌های رئیس سازمان جهاد کشاورزی از صد درصد اعتباری که مقرر شد به خسارات ناشی از سیل در حوزه جهاد کشاورزی پرداخت شود تنها ۷ درصد پرداخت شده، باید توجه کنید که این میزان اختلاف چقدر است، یکی از علت‌های آن نداشتن ردیف بودجه است.

نماینده ولی‎فقیه در لرستان اظهار کرد: اگرچه ممکن است لحاظ ردیف بودجه برای سیل کار دشواری باشد ولی با کمک نمایندگان خوزستان و گلستان این امر امکان‌پذیر است حتی اگر موفق نشوید با اصرار و پیگیری می‌توان قول بیشتری از دولت برای بودجه‌های متمرکز و در اختیار وزارتخانه‌ها گرفته شود.

شاهرخی تصریح کرد: بنیاد مستضعفان که اکنون در سه نقطه محروم استان ورود کرده‌اند و چندین میلیارد برای احداث پل در منطقه از استان هزینه کند مشروط بر اینکه استان سهمی نیز پرداخت کند ولی استان هیچ‌گونه اقدامی نمی‌کند و می‌گویند پول نداریم این در حالی است که این منطقه ده‌ها هکتار زمین کشاورزی و بیش از ده هزار گوسفند وجود دارد در همین راستا مصاحبه رئیس سازمان جهاد کشاورزی که مشت نمونه خروار است و به‌طور یقین مدیران حوزه‌های دیگر نیز چنین گفته‌هایی دارند و همچنین عدم هم کاری استان با بنیاد مستضعفان نشان‌دهنده این است که مدیران اجرایی و نمایندگان استان نیازمند پیگیری اولویت‌ها و انتقال آمار و اطلاعات بیشتری به یکدیگر هستند.

وی خاطرنشان کرد: در استان سعی کرده‌ایم بدون تعارف با مسئولان استان و کشور وارد گفت‌وگو شویم در همین راستا انتظار داریم دانشجویان با نوشتن مقاله و گفتگو و تحلیل درست مسائل استان را تحلیل و نظرات خود را به نمایندگان انتقال بدهند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه ما موظف به حمایت از کارهای علمی دانشجویان هستیم، اضافه کرد: دانشجویان می‌توانند طرح‌های پژوهشی مورد نیاز خود را ارائه بدهند تا منجر به قرارداد شود و برای مزیت‌های استان طرح توجیهی نوشته شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید