به گزارش ایسنا، پیمان صالحی، معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران ۲۶ تا ۲۹ آذرماه سال جاری، هم‌زمان با هفته پژوهش و بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری همانند دوره گذشته، در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

وی افزود: نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در سیزده بخش موضوعی نفت و پتروشیمی، برق، الکترونیک و نرم‌افزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیط‌زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، تجهیزات تست و آزمون صنعتی و خدمات کالیبراسیون برگزار می‌شود.

رئیس نمایشگاه درباره شرایط حضور محصولات و شرکت‌ها گفت: حضور قطعی ثبت‌نام کنندگان در نمایشگاه پس از تأیید فنی محصولات آن‌ها و محرز شدن نقش آنان در بومی‌سازی و دستیابی به فناوری ساخت و یا تولید محصولات امکان‌پذیر خواهد بود.
وی افزود: محصولات نیز مطابق سال‌های قبل با دو معیار سطح فناوری ذاتی و میزان بومی‌سازی، ارزیابی و سطح‌بندی می‌شوند و شرکت‌ها می‌توانند دستورالعمل ارزیابی فنی محصولات را در سایت نمایشگاه مشاهده کنند.

از تسهیلات لیزینگ تا تخفیف‌های ۱۰تا۵۰درصدی برای خریداران

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی در خصوص حمایت‌های این نمایشگاه افزود: با توجه به نام‌گذاری سال ۹۸ ازسوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)به‌عنوان «رونق تولید» معاونت علمی درراستای حمایت از تولیدکنندگان وفناوران داخلی، همانند دوره ‌گذشته، برای محصولات سطح اول تاسوم، از ۵۰ تا ۱۰ درصد قیمت محصولات خریداری‌شده توسط مراکز علمی و پژوهشی دولتی را بر اساس آیین‌نامه سطح‌بندی، به‌عنوان کمک بلاعوض پرداخت می‌کند.

رئیس نمایشگاه افزود: شرکت‌های عرضه‌کننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی می‌توانند فرآیند مربوط به ثبت‌نام شرکت وثبت محصول را مطابق با برنامه زمان‌بندی اعلام‌شده، پنجم شهریورماه سال جاری در سایت نمایشگاه به آدرس www.iranlabexpo.ir آغاز کنند.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری از جزئیات تسهیلات پیش‌بینی شده برای خریداران این دوره نمایشگاه گفت و ادامه داد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای رونق هرچه بیشتر بازار شرکت‌های عرضه‌کننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و ایجاد یک بستر دائمی برای همرسانی عرضه و تقاضا، تمهیداتی را پیش‌بینی کرده است.

صالحی ادامه داد: تسهیلات لیزینگ برای خریداران بخش خصوصی، ارائه تسهیلات بر اساس میزان فروش به شرکت‌های تولیدکننده با هدف افزایش سرمایه در گردش و طرح فروش بدون یارانه با همکاری صندوق توسعه فناوری نانو به‌عنوان کارگزار مالی نمایشگاه، پیش‌بینی شده است.
رئیس این دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران گفت: با توجه به این‌که طرح یادشده در طول سال اجرا می‌شود، تنوع محصولات عرضه‌شده گسترده‌تر از نمایشگاه بوده و تجهیزات و مواد مصرفی و سکوبندی و تجهیزات پزشکی می‌توانند در سایت نمایشگاه ثبت‌نام و از مزایای طرح استفاده کنند.

به گفته معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در دوره ششم نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که آذرماه ماه سال ۱۳۹۷ برگزار شد، ۳۳۷ شرکت بیش از ۹۰۰۰ مدل-محصول را عرضه کردند که تاکنون منجر به فروش قطعی حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال شده است وهمچنان امکان خرید از دور قبلی نمایشگاه تا پیش ازبرگزاری نمایشگاه هفتم وجود دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید