به گزارش ایسنا، دکتر جلیل کوهپایه زاده در جلسه کمیته انفورماتیک رادیولوژی که با حضور دکتر توکلی معاون درمان، دکتر مهیار غفوری مدیر گروه رادیولوژی و سایر اعضاء در سالن شورای این دانشگاه برگزار شد، ضمن معرفی دکتر غفوری به عنوان مدیر پروژه انفورماتیک تصویربرداری، عنوان کرد: این پروژه بر اساس نیاز سازمانی تعریف شده است، لذا در این راستا باید برنامه عملیاتی مشخص برای آن در نظر گرفته شود و تشکل حرفه‌ای آن تعیین شود.

دکتر غفوری، مدیر گروه رادیولوژی نیز در خصوص مقدمه کار، بستر مناسب برای انتقال تصویربرداری، ارائه گزارش استاندارد و تامین زیرساختهای لازم توضیحاتی را ارائه داد.

در ادامه دکتر توکلی، معاون درمان دانشگاه ایران نیز در خصوص ایجاد یک مرکز تصویر برداری متمرکز در بیمارستان‌ها مطالب لازم را بیان و بر تعیین استانداردهای ورود اطلاعات برای پذیرش بیماران بستری و سرپایی تاکید کرد.

دکتر علیرضا طهرانی یزدی، سرپرست آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه ایران نیز آمادگی مدیریت آمار و فناوری اطلاعات این دانشگاه را برای ایجاد زیرساختهای مناسب در حیطه‌های پژوهش  و درمان اعلام کرد.

بر اساس اعلام دانشگاه ایران، در ادامه اعضای کمیته انفورماتیک رادیولوژی، درباره جنبه‌های تامین زیرساختهای لازم، تعیین برنامه استراتژیک، رعایت درست استانداردها، توسعه داخلی و بومی‌سازی، بازبینی ساختارها، تعیین داشبورد اطلاعاتی سلامت، استفاده از پشتوانه علمی و همکاری بین بخشی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید