«مهدی نوری پور» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، گفت: از مجموع دانشجویان جدیدالورود در سال تحصیلی جدید در نوبت روزانه ۵۵ نفر دانشجوی کاردانی، ۱۰۵۸ نفر دانشجوی کارشناسی، ۳۶۶ نفر کارشناسی ارشد و ۷۰ نفر دکترا بوده که در نوبت شبانه نیز یک نفر کاردانی، ۱۸۰نفر کارشناسی، ۴۲ نفر کارشناسی ارشد و سه نفر دکترا هستند.


وی با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۸- ۹۹ پذیرش دانشجو در رشته های جدید نداشته ایم، افزود: در سال گذشته ۲۲۰۰دانشجوی جدید پذیرش کرده بودیم که امسال با کاهش دانشجو نسبت به سال قبل مواجه شده‌ایم. البته در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا کاهشی نداشته ایم اما در مقطع کارشناسی کاهش داشتیم.


معاون آموزشی دانشگاه یاسوج اظهارکرد: ۵۵درصد دانشجویان جدیدالورود دانشگاه یاسوج را خانم ها و ۴۵ درصد نیز آقایان تشکیل می دهند.


نوری پور تصریح کرد: در حال حاضر ۲۴۱ عضو هیئت علمی در دانشگاه یاسوج فعالیت می کنند که با توجه به جذب اعضای جدید در سالجاری، این تعداد افزایش خواهد یافت. اساتید حق التدریس این دانشگاه نیز در سال تحصیلی جدید بالغ بر ۱۳۰ نفر خواهند بود.


وی با بیان اینکه دانشگاه یاسوج دارای ۶ دانشکده علوم پایه، علوم انسانی، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، صنعت و معدن چرام و نفت و گاز گچساران است، ادامه داد: این دانشگاه سه رشته کاردانی، ۲۸رشته کارشناسی، ۴۸ گرایش کارشناسی ارشد و ۱۵ گرایش دکترا دارد.


معاون آموزشی دانشگاه یاسوج عنوان کرد: در مجموع ۵۸۷۲ دانشجو طی سال تحصیلی ۹۸-۹۹ در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.


نوری پور با اشاره به اینکه استقبال کم متقاضیان دانشگاه‌ها از رشته‌های تجربی بیان کرد: این مساله باعث می شود که در دراز مدت کشور و به تبع آن استان کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ نیروی متخصص در سایر رشته‌ها محرم و بی نصیب بماند.


وی تاکید کرد: مسئولان و متولیان امر سعی در متناسب سازی روند گسترش آموزش عالی با تقاضای نیروی کار در جامعه کنند و خانواده‌ها نیز بپذیرند که برای توسعه هر جامعه‌ای همه رشته‌ها مورد نیاز است.


انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید