به گزارش ایسنا، دکتر مظاهر بابایی در نشست خبری روز سه‌شنبه، ۱۵ مرداد که به مناسب سی و نهمین سالروز تاسیس جهاددانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: پارک علوم و فناوری نرم و صنایع دستی پس از استان‌های تهران و زنجان در فارس در آینده‌ای نزدیک آغاز به کار خواهد کرد.

وی هدف از راه‌اندازی این پارک را توجه ویژه به علوم انسانی، صنایع خلاق فرهنگی، تجاری‌سازی ایده‌های فرهنگی و تبدیل فعالیت‌ها به فناوری و راه‌اندازی رسانه‌های تصویری عنوان کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس همچنین به راه‌اندازی خط تولید عصاره‌گیری گل‌های محمدی اشاره و اضافه کرد: در حوزه پژوهشی جهاد دانشگاهی متناسب با اسناد بالادستی، مباحث مرتبط با این پروژه پیش‌بینی و تعریف شده و در صورت تامین بودجه، وارد فاز عملیاتی و اجرایی می‌شود.

بابایی از ایجاد مرکز فناوری رشد سلامت در فارس خبر داد و پیش شرط این مرکز را راه‌اندازی کانون‌های رشد و شکوفایی اعلام و خاطرنشان کرد: برابر تعهدات انجام شده تا پایان سال ۱۴۰۰، تعداد ۹ مرکز رشد و شکوفایی (منش) که ایده‌ها را به ثروت تبدیل می‌کند، در فارس راه‌اندازی خواهد شد.

وی یادآور شد: عملیات اجرایی ساخت مرکز رشد فناوری سلامت نیز از شهریورماه در شهر جدید صدرا در فضایی به وسعت سه هکتار آغاز خواهد شد.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس از فعالیت این نهاد در حوزه فناوری خدمات پزشکی سخن گفت و افزود: امروز درمانگاه عمومی جهاد، به درمانگاهی تخصصی تبدیل شده و طی تفاهم‌نامه انجام شده نیز در حوزه‌های سلول درمانی، ناباوری، دیابت و زخم به زودی برای عموم از مهرماه امسال ارائه خدمات خواهد کرد.

بابایی با تاکید بر اینکه باید ظرفیت‌های جهاددانشگاهی با توجه به توان و داشته‌های این مجموعه مورد حمایت قرار گیرد، گفت: وجود تفاهم‌نامه‌های متفاوت در سطح استان نشان از اعتماد و حمایت از ظرفیت‌های این مجموعه دارد.

وی همچنین با بیان اینکه دوره‌های مختلف آموزشی تعریف شده در جهاددانشگاهی متناسب با نیاز بازار کار بوده و اکثر هنرجویان جذب بازار کار شده‌اند، گفت: در حال حاضر رشته‌های گوهر شناسی، طلاسازی و تعمیرات دستگاه‌های پزشکی بیشترین مخاطب دوره‌های جدید آموزشی جهاددانشگاهی فارس را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس جهاددانشگاهی فارس ادامه داد: این مجموعه در استان متعهد به آموزش ۲۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار در فارس در رشته‌های مشاغل خانگی مختلف شده است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری آزمون‌های استخدامی نیز به جهاددانشگاهی واگذار شده که در این راستا دومین دوره آن جمعه ۱۸ مرداد ماه با حضور ۱۰ هزار و ۳۰۰ نفر در آزمون آتش‌نشانی برگزار خواهد شد.

بابایی گفت: جهاددانشگاهی در تفاهم‌نامه‌ای با اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در ۶ محور برنامه‌های فرهنگی- هنری با رویکرد قرآنی، مکتب‌های معاصر، برگزاری جشنواره کشوری طراحی المان‌های قرآنی، چهارمین جشنواره شهود قدسی و برگزاری کنگره ادبیات قرآنی به صورت مشترک همکاری خواهد کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید