به گزارش ایسنا، یکی از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده موکت‌های خانگی برای اولین محصول نانویی خود، گواهی‌نانومقیاس دریافت کرد. این محصول، موکت آنتی‌باکتریال است که تولید و فروش اولیه آن نیز آغاز شده است.


این شرکت علاوه بر تولید موکت‌های خانگی، محصولاتی چون تافتبنگ، موکت‌های صنعتی، الیاف، نخ و مستربچ، رنگدانه‌های صنعتی و انواع روغن‌های صنعتی‌، رزین‌ها و چسب‌های مخصوص صنعت نساجی‌، ژئوممبران‌ها و ژئوکامپوزیت‌ها، گرانول، پلی‌پروپیلن و مواد عایق ساختمانی را در دستور کار خود دارد.


یکی از مهمترین راهبردهای این شرکت ارائه نوآوری و ایجاد تمایز نسبت به محصولات موجود در بازار است. این شرکت با توجه به توسعه فناوری‌نانو در کشور و پتانسیل‌های این فناوری در بهبود عملکرد محصولات، نسبت به استفاده از این فناوری در محصولات خود اقدام کرده است.


برای تولید موکت‌های آنتی‌باکتریال از نانوذرات اکسید روی استفاده شد. با به‌کارگیری این نانوذرات، علاوه برخواص آنتی‌باکتریال، ویژگی‌هایی نظیر ضدحساسیت و ضدبو نیز در محصول نهایی ایجاد شد.


این شرکت در ماه‌های اخیر اقدام به تولید موکت‌های آنتی‌باکتریال نانویی کرده و تمامی این موکت‌ها تجاری‌سازی شده است و بر این اساس این شرکت در ماه آینده، بسته به نیاز بازار، ظرفیت تولید این موکت‌ها را افزایش خواهد داد.


موکت‌های آنتی‌باکتریال را می‌توان در محیط‌های بیمارستانی، خانگی و مساجد به کار برد.


انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید