به گزارش ایسنا، دکتر الیاسی در اولین مجمع پیشگامان اقتصاد دانش‌بنیان سلامت که عصر امروز در مجتمع شکوفایی شرکتهای دانش‌بنیان برگزار شد، با اشاره به اقدامات حمایتی معاونت علمی از شرکت‌های دانش‌بنیان، افزود: توسعه صادرات بین‌المللی، حضور در جمع شرکت‌های برتر بین‌المللی، حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در میان ۱۰۰ شرکت برتر داخلی از جمله چشم‌اندازهای ما در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی با اشاره به تشکیل مجمع شرکت‌های پیشگام در حوزه سلامت، اظهار کرد: با توجه به اطلاعات ارائه شده از سوی شرکت‌ها، شرکت‌های منتخب برای حضور در مجمع پیشگامان بر اساس شاخص‌هایی چون اقتصادی، میزان صادرات و حجم فعالیت‌ها انتخاب شدند که بر این اساس ۳۶۰ شرکت با فروش بیش از ۱۰ میلیارد تومان انتخاب شدند.

الیاسی با بیان اینکه از این تعداد ۱۲۷ شرکت برای حضور در مجمع پیشگامان انتخاب شدند، یادآور شد: این شرکت‌ها ۵۰ درصد فروش شرکت‌های دانش‌بنیان را دارند، ضمن آنکه ۵۰ درصد اشتغال کل شرکت‌های دانش‌بنیان در این شرکت‌ها رخ داده است.

معاون سیاست‌گذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری ادامه داد: با انتخاب این شرکت‌ها تلاش شد تا حمایت ویژه‌ای از این شرکت‌ها صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در این نشست ۵۸ شرکت پیشگام حوزه سلامت بر اساس معیارهای مالی و اعتباری انتخاب شدند، گفت: ما در این برنامه به دنبال دو هدف همکاری با این شرکت‌ها و شبکه‌سازی برای توسعه همکاری در بخش سلامت هستیم.

الیاسی با تاکید بر اینکه در رویداد امروز شرکت‌های شتاب‌دهنده تخصصی حوزه سلامت حضور دارند، ابراز امیدواری کرد که در این نشست شبکه‌سازی در میان شرکت‌های دانش‌بنیان بخش سلامت آغاز شود و زمینه برای تعاملات بیشتر در این عرصه رخ دهد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید