خانه / دسته‌بندی نشده / همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش30 برنامه فرهنگی و ورزشی در شهرستان دماوند برگزار می شود

همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش30 برنامه فرهنگی و ورزشی در شهرستان دماوند برگزار می شودامید قمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش در خصوص فعالیت های این اداره بیان کرد: این نهاد ورزشی 2 حوزه فعالیتی را با توجه به منویات مقام معظم رهبری و اهداف آتی سازمان، پیشرو دارد که یکی از این موارد، توسعه ورزش همگانی است.
وی با بیان اینکه طبق آمار در کل کشور تنها 16 درصد فعالیت ورزشی به ثبت رسیده است، گفت: طبق این آمار، عدم فعالیت های ورزشی در جامعه بسیار نگران کننده است ولی در سال های گذشته این نهاد در شهرستان بیش از 70 درصد از برنامه های خود به برگزاری جشنواره ها و مسابقات همگانی اختصاص یافته است.
این مقام مسئول یکی دیگر از حوزه های مهم فعالیت این نهاد را توجه به ورزش قهرمانی دانست و گفت: شهرستان دماوند در بین 19 شهرستان استان تهران در حوزه توسعه ورزش قهرمانی رتبه هفدهم را دارد که باید در این بخش تقویت شود.
وی در خصوص برگزاری مسابقات مختلف از ابتدای سال جاری تاکنون نیز گفت: مسابقات آینده سازان در 4 منطقه استان تهران که منطقه شرق این دوره از مسابقات به میزبانی شهرستان دماوند برگزاری شد که در این دوره 53 مدال طلا مقام قهرمانی در رشته های مختلف ورزشی توسط ورزشکاران کسب شد.
این مقام مسئول عنوان کرد: هدف از برگزاری این مسابقات اعزام ورزشکاران منتخب شهرستان به مسابقات 2018 جاکارتا و المپیک 2020 توکیو بود.
همچنین وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 200 برنامه ورزشی و فرهنگی در شهرستان صورت گرفته است، ادامه داد: یکی از مهم ترین برنامه هایی که طی شش ماهه نخست سال صورت گرفت، برگزاری 4
مسابقه قهرمانی کشور در این شهرستان بود که مسابقات هوایی پاراگلایدر، مسابقات اتومبیلرانی، مسابقات موی تای انتخابی بازی های داخل سالن ترکمنستان و مسابقات کاراته 4 مسابقه قهرمانی کشور بود که در شهرستان برگزار شد.
قمی در خصوص برنامه های این اداره در هفته تربیت بدنی اظهار کرد: همزمان با هفته تربیت بدنی 30 برنامه ورزشی پیش بینی شده است که در قالب مسابقات ورزشی، جشنواره، همایش ها و تجلیل از قهرمانان و پیشکسوتان عرصه ورزش صورت می گیرد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند با تاکید بر کمبود بودجه در بحث عمرانی بیان کرد: با وجود کمبود منابع مالی، در طی چند ماه اخیر یک سالن ورزشی در روستای مرانک آبسرد بعد از توافق با پیمانکار و شهرداری در حال اتمام است و همچنین بدهی 10 سال گذشته این اداره به اوقاف که بیش از 100 میلیون تومان بود پرداخت شد و در حال پرداخت بدهی 10 ساله پیست اسکی و زمین چمن مصنوعی روستای آیینه ورزان هستیم.
شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر 100هزار نفر در 45 کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از2بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: الهام حیدری انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7246/ 1539انتهای پیام /*


درباره gohari