خانه / دسته‌بندی نشده / هشتمین دوره رقابت های تکواندو باشگاه های آسیا در کرج آغاز شد

هشتمین دوره رقابت های تکواندو باشگاه های آسیا در کرج آغاز شدرئیس هیات تکواندو البرز روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا، گفت: این دوره از رقابت ها به مدت 2 روز در تاریخ 3 و 4 اردیبهشت ماه در سالن انقلاب شهر کرج برگزار می شود.
محمد نوذری افزود: در این رقابت ها تیم های شهرداری ورامین، دانشگاه آزاد اسلامی و باشگاه مقاومت از ایران حضور دارند.
وی اضافه کرد: پاکستان یک و 2 تیم ‌ملی، صنایع میلان فنی از افغانستان، پلیس و البصره از هند و عراق نیز تیم های خارجی هستند که در هشتمین دوره رقابت های جام باشگاه های آسیا حضور دارند.
نوذری گفت: این رقابت‌ها در 8 وزن 54-، 58-، 63-، 68-، 74-، 80-، 87- و 87+ کیلوگرم برگزار می شود.
وی ادامه داد: در روز اول این رقابت های مبارزات اوزان فرد 54-، 63-، 74- و 87- کیلوگرم و در روز پایانی هوگوپوشان اوزان زوج 58-، 68-، 80- و 87+ کیلوگرم به مصاف یکدیگر می‌روند.
نوذری گفت: مسابقات جام باشگاه‌های آسیا G1 است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب 10، 6 و 3.6 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد.
همچنین بیست و نهمین رقابت های بین المللی تکواندو جام فجر یکشنبه شب با قهرمانی ایران و درخشش تکواندوکاران استان البرز در کرج پایان یافت.
بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی تکواندو جام فجر در بخش مردان و دهمین دوره این مسابقات در بخش زنان با حضور 187 تکواندوکار از روز شنبه به مدت 2 روز در سالن انقلاب شهر کرج برگزار شد.
در این دوره از رقابت ها، 20 تیم از کشورهای عراق، ایران، افغانستان، لبنان، ارمنستان، پاکستان، تاجیکستان، روسیه، سوریه، قزاقستان، عمان و هند شرکت داشتند که تیم البرز با کسب 67 امتیاز توانست بر سکوی قهرمانی قدیمی ترین تورنمنت آسیا قرار گیرد.
تیم منطقه آزاد قشم نائب قهرمان شد و هوگوپوشان منطقه آزاد کیش عنوان سومی را کسب کردند.
تیم البرز با 4 مدال طلا، 4برنز و با کسب 67 امتیاز عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را از آن خود کرد.
تیم منطقه آزاد قشم نیز با 3 طلا، 4 نقره و با 66 امتیاز و منطقه آزاد کیش با 1 مدال طلا، 3 نقره و 3 برنز و با 48 امتیاز به ترتیب عنوان های دوم و سوم را کسب کردند.
در پایان دهمین دوره مسابقات بین‌الملی تکواندو جام فجر در گروه زنان، تیم‌ ابران بر سکوی قهرمانی ایستاد، آذربایجان نایب قهرمان شد و افغانستان بر سکوی سومی ایستاد.
استان البرز دارای 37 هزار و 854 تکواندو کار در گروه های مختلف سنی است.
7414/1535انتهای پیام /*


درباره gohari