خانه / دسته‌بندی نشده / هدف گذاری آزادکار ایران برای تصاحب طلای کشتی جهان و المپیک

هدف گذاری آزادکار ایران برای تصاحب طلای کشتی جهان و المپیک



قاسم پور در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا سطح فنی این رقابت ها را مهم توصیف کرد و افزود: کشتی گیران عنوان دار زیادی در اوکراین حضور یافته اند و خدا را شکر می کنم که توانستم نشان طلا را تصاحب کنم.
دارنده مدال نقره نوجوانان جهان یادآور شد: روند موفقیت های من امسال با قهرمانی در کشور و طلای تورنمنت جام جهان پهلوان تختی آغاز شد و در اوکراین نیز با کسب عنوان نخست، موفق به ثبت نتیجه قابل قبولی شدم . امیدوارم این روند تا پوشیدن به دوبنده تیم ملی ادامه داشته باشد.
وی درخصوص حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی و شرکت علیرضا کریمی و حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم،توضیح داد: کشتی در هیچ مقطعی قابل پیش بینی نیست زیرا حریفان هم با تمام تلاش و قدرت در میدان رقابت حضور می یابند .
آزادکار وزن 86کیلوگرم ایران اظهار امیدواری کرد که هر کشتی گیر بنا بر توانمندی هایش به حق خود در پوشیدن لباس تیم ملی برسد.
**
رامین باستانی فرنگی کار وزن 55 کیلوگرم ایران در رقابت های اوکراین هم به خبرنگار ایرنا،خاطرنشان کرد: در این وزن هر چند 6 ورزشکار حضور داشتند اما به دلیل حضور سه دارنده مدال طلای جوانان جهان و قهرمانی اروپا رقابت ها از سطح فنی بسیار بالایی برخوردار بود و در مسابقه نخست به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه کتف به حریفی از ارمنستان باختم اما در دیدار رده بندی همان کشتی گیر ارمنی را از پیش رو برداشته و به مدال برنز رسیدم.
باستانی حضور در تورنمنت اوکراین را نخستین تجربه بین المللی خود در رده بزرگسالان عنوان و اظهار امیدواری کرد که بتواند در مسابقات آینده در کنار تیم ملی حضور یابد.
**
علی اکبر حیدری فرنگی کار وزن 97 کیلوگرم ایران نیز به ایرنا افزود: در کشتی دوم مقابل حریفی از جمهوری آذربایجان با اخطار داور به خاک رفتم و او نتوانست فن بارانداز را اجرا کند و در ادامه با تلاش مضاعف خود در نهایت پیروز مسابقه شدم.
فرنگی کار وزن 97 کیلوگرم ایران اظهار امیدواری کرد که با کسب نظر کادر فنی بتواند در مسابقات جام جهانی و بعد از آن مرحله نهایی انتخابی تیم ملی برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان و بازی های آسیایی 2018 جاکارتا موفق عمل کند.
این فرنگی کار قمی تیم ملی یادآور شد: سال گذشته به همراه تیم سینا صنعت ایذه قهرمان باشگاه های جهان شدم که شروع بسیار خوبی برای موفقیت هایم بود و امسال نیز در جام جهان پهلوان تختی در رده سوم قرار گرفتم.
حیدری در مبارزات وزن 97 کیلوگرم در رقابت های بین المللی اوکراین در دور نخست زلیم خان ژیحاسوف از اوکراین را با نتیجه 5 بر 4 مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل اورخان نورایف از آذربایجان با نتیجه یک بر صفر مغلوب شد. این در حالی بود که داوران می توانستند اخطار کم کاری را به حریف آذربایجانی بدهند.
رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جام کشتی گیران و مربیان اوکراین روزهای 4 تا 6 اسفندماه در سالن ورزشی اسپورت پالاس شهر کی یف اوکراین برگزار می شود.
مسابقات فینال و رده بندی پنج وزن نخست رقابت های کشتی جام مربیان و کشتی گیران برتر اوکراین یکشنبه شب برگزار و کامران قاسم پور در وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد صاحب مدال طلا شد و رامین باستانی و فرشاد بلفکه در اوزان 55 و 72 کیلوگرم کشتی فرنگی به مدال برنز رسیدند.
در وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد کامران قاسم پور در دور اول با نتیجه 11 بر صفر کانان علی اف از آذربایجان را مغلوب کرد و در دور بعد الکساندر گوستیف از آذربایجان را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد تا در دور سوم مقابل استفان ریچموث از سوئیس با نتیجه 5 بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار نیمه نهایی شد.
قاسم پور در این دیدار شامیل کودیاماگمدوف کشتی گیر روسی الاصل ایتالیا و قهرمان اروپا را با نتیجه 6 بر 2 شکست داد و به فینال راه یافت . وی در این دیدار با نتیجه 4 بر یک ریچارد پری از آمریکا را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.
در وزن 55 کیلوگرم، کشتی ها به صورت دوره ای و در دو گروه سه نفره برگزار شد که رامین باستانی در مقابل نورایر هاخویان از ارمنستان در حالی که 6 امتیاز بدست آورده بود در نهایت به دلیل مصدومیت و با نتیجه 6 بر 4 و ضربه فنی به حریف باخت.
وی در کشتی دوم خود نیز با نتیجه 8 بر صفر فرنی جیووانی از ایتالیا را شکست داد و با توجه به جدول سایر رقابت ها وی به مرحله نیمه نهایی راه یافت.
باستانی در این مرحله مقابل الدانیز عزیزلی کشتی گیر نخست گروه دوم از کشور آذربایجان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 4 بر یک نورایر هاخویان از ارمنستان را مغلوب کرد و مدال برنز برگردن آویخت.
در وزن 72 کیلوگرم فرشاد بلفکه پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل ایوری لومادزه از گرجستان با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی رسید.
وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی در مصاف با دیمتیرو پینکوف از اوکراین با نتیجه 3 بر 6 (ضربه فنی) مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. باستانی در این دیدار آنتون کورابا از کشور بلاروس را با نتیجه 5 بر یک شکست داد و برنزی شد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی**9250**1067** 1701



انتهای پیام /*










درباره gohari