به گزارش ایسنا، دانشگاه “هانوفر”( Hannover) که در شهر “هانوفر” آلمان واقع شده است، یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی است که در ماه مه سال ۱۸۳۱ میلادی تاسیس شده است.

این دانشگاه یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های علم و صنعت آلمان است.

دانشگاه “هانوفر” دارای ۹ دانشکده است که عبارتند از “دانشکده علوم معماری “،” دانشکده مهندسی عمران و زمین‌سنجی”، “دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر”، “دانشکده حقوق”،”دانشکده مهندسی مکانیک”،”دانشکده ریاضیات و فیزیک”،”دانشکده علوم طبیعی”،”دانشکده اقتصاد” و “دانشکده فلسفه” همچنین یک دانشکده تحقیقاتی نیز در این دانشگاه وجود دارد.

در این دانشکده‌ها ۱۹۰ برنامه آموزشی تمام وقت و نیمه وقت در ۳۸ رشته تحصیلی ارائه می‌گردد.

بیش از ۲۵ هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که به صورت تقریبی ۴۱ درصد از این جمعیت را دانشجویان زن تشکیل می‌دهند. همچنین حدود ۸ درصد جمعیت دانشجویان این دانشگاه نیز دانشجویان خارجی از حدود ۱۲۵ کشور جهان هستند.

دانشگاه هانوفر عضو انجمن موسسات فناوری آلمان بوده و از موسسات پیش‌روی آلمانی در زمینه فناوری به‌شمار می‌رود.

محوطه این دانشگاه بیش از ۱۶۰ ساختمان به مساحت ۳۲۲ هزار و ۷۰۰ متر مربع دارد.

رتبه دانشگاه هانوفر در رتبه‌بندی تایمز دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی بین ۳۰۱ تا ۴۰۰ در زمینه‌های مهندسی و فناوری، علوم رایانه و علوم فیزیک بوده است.

کتابخانه دانشگاه

این دانشگاه از کتابخانه ملی علم وفناوری آلمان که بزرگترین کتابخانه علم و فناوری جهان است، حمایت مالی می‌کند ولی کتابخانه خود دانشگاه در سال ۱۸۳۱ میلادی تاسیس شده است. این کتابخانه پس از زمانی‌که دانشگاه از کالج به دانشگاه تبدیل شد، به یک مجموعه مهم تبدیل گردید.

تاکنون افراد بزرگ زیادی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند که تعدادی هم موفق به کسب جایزه “نوبل” شده‌اند.

” فردریش کارل رودولف برژیوس”

این شیمیدان آلمانی در سال ۱۹۳۱میلادی برای ابداع و توسعه روش‌های شیمیایی با فشار زیاد جایزه نوبل شیمی را از آن خود کرد.

” دانیل یوهانس هانس جنسن”

وی فیزیک‌دان هسته‌ای آلمانی بود که در سال ۱۹۶۳ میلادی به همراه ماریا ژئوپرت مایر برای تحقیق بر روی ساختار پوسته‌ای هسته موفق به دریافت جایزه نوبل در فیزیک شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید