خانه / دسته‌بندی نشده / نمایش توانمندی‌ آسیا و اقیانوسیه در زمینه خودروهای گازسوز در تهران

نمایش توانمندی‌ آسیا و اقیانوسیه در زمینه خودروهای گازسوز در تهرانبه گزارش روز پنج شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این نمایشگاه که با حضور بیش از 800 فعال این حوزه شامل مدیران و کارشناسان ارشد شرکت‌های بین‌المللی، سفرای کشورها و مقامات برگزار می‌شود، زمینه‌ای برای نمایش و ارائه دستاوردها و ظرفیت‌های صنعتی کشور در صنعت خودروهای گازسوز است.
برگزاری نمایشگاه «انگوا» با حضور شرکت‌های داخلی و خارجی و فعالان این حوزه از جمله شرکت‌های فناور، به ایجاد بستری برای توسعه تعاملات صنعتی بین‌المللی و ایجاد بازارهای صادراتی کمک می‌کند.
انجمن آسیا اقیانوسیه خودروهای گازسوز (ANGVA) در سال 2002 و با هدف برطرف کردن نیازهای تخصصی بهره‌برداران، سازندگان خودرو، تأمین‌کنندگان کارخانجات، تامین کنندگان گاز طبیعی، سازندگان قطعات و تجهیزات در تمامی بخش‌های گوناگون این صنعت ایجاد شده است.
به گزارش ایرنا، بر اساس آماری که از سوی انجمن جهانی خودروهای گازسوز تا پایان سال 2011 تهیه شده است ایران با دو میلیون و 859 هزار و 386 دستگاه خودروی گاز سوز جایگاه نخست استفاده از خودروهای گاز سوز جهان را داراست و کشورهای پاکستان و آرژانتین در مقامهای بعدی این رده بندی قرار دارند.
کشورهای برزیل، هند، چین، ایتالیا، اوکراین، کلمبیا و تایلند نیز رده‌های چهارم تا دهم این فهرست را به خود اختصاص دادند.
علمی ** 1836 **
تنظیم:یوسف درویشی*انتشار:کاردان رادانتهای پیام /*


درباره gohari