به گزارش ایسنا، بسیاری از چهره‌ های برجسته پزشکی ایران که در تربیت نسل جدید نقش بسیار مهم و قابل توجهی داشته‌اند، یک گنجینه غنی و گران‌بها از دانش و تجربه هستند و انتقال دانش و تجربیات این بزرگان از دغدغه‌های دست اندرکاران حوزه سلامت است. این چهره­‌ها در دو برهه سخت تاریخ معاصر ایران یعنی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی حضوری فعال و تاثیرگذار داشتند و پس از آن هم با تربیت صدها دانشجو در رونق پزشکی ایران تاثیر انکار ناشدنی از خود برجای گذاشته‌­اند.

از سوی دیگر بسیاری از دانشجویان موفق و نخبه سال‌های اخیر؛ بواسطه درک شرایط و داشتن روحیات نزدیک‌تر و شبیه‌تر با دانشجوهای در حال تحصیل در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، می‌توانند الگوی بهتری برای حرکت خلف خود ترسیم نموده و با داشتن اختلاف سنی کمتر، هم‌زبانی و همدلی عمیق‌تری برقرار نمایند. چه‌ بسا با بیان برخی واقعیات تلخ و شیرین از دوران‌های زندگی و تحصیل می‌توانند تأثیراتی عمیق‌تری بر روح و جان دانشجویان نسل حاضر بگذارند.

بر این اساس بر اساس مفاد این تفاهم‌نامه که امروز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت‌ماه جاری بین معاونت‌های «فرهنگی و دانشجویی» و «آموزش» وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی و فرهنگستان علوم پزشکی منعقد شد، مقرر است تا از زندگی، تجارب و نظرات صاحب‌نظران علوم پزشکی کشور شامل «دانشجویان، پرسنل و پیشکسوتان» فرهنگی، هنری، علمی، آموزشی، ورزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مجموعه فیلم‌ها و مستندهای تلویزیونی ساخته شده و از شبکه‌های مختلف تلویزیونی کشور پخش شده تا گوشه‌ای از دانش و تجربیات چهره‌­های برجسته پزشکی ایران، اساتید و نخبگان جوان را در قالب فیلم‌­های مستند و کلیپ­‌های مناسب فضای مجازی که امروزه بیشتر تاثیرگذار است، ثبت و ارایه شود.

معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در این پروژه به دنبال آن است تا از چهره­‌های علوم پزشکی صاحب‌نام و نخبگان جوان اما کمتردیده شده در رسانه‌­ها جهت ارزش‌آفرینی، ایجاد انگیزش و الهام بخشی در سطح کشور استفاده کرده و گوشه‌ای فداکاری‌ها، زحمات و فعالیت‌های اثربخش دانشجویان موفق و پیشگام علوم پزشکی کشور را به تصویر بکشاند.

به گزارش وبدا، به زودی اطلاعات بیشتری از اجرای پروژه معرفی نخبگان و پیشگامان موفق و جوان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور منتشر خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید