خانه / دسته‌بندی نشده / منطقه آزاد انزلی میزبان مسابقات بین المللی فوتبال ساحلی می شود

منطقه آزاد انزلی میزبان مسابقات بین المللی فوتبال ساحلی می شودبه گزارش دوشنبه شب ایرنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، دبیرکل فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران با حضور در مجموعه ورزش های ساحلی سیروس قایقران منطقه آزاد انزلی از بخش های مختلف این ورزشگاه ساحلی بازدید کرد و ضمن تقدیر از کار ارزشمند مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در ساخت و تجهیز این مجموعه ورزشی، آن را یکی از مجهزترین ورزشگاه های کشور ارزیابی کرد.
محمد رضا ساکت اظهار داشت: سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی در حوزه های زیرساخت ورزشی استان، زمینه ایجاد ارزش افزوده برای کشور را فرآهم نموده است.
وی در جریان این بازدید با حضور مسئولان هیات فوتبال گیلان و جمعی از مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی بیان کرد: تمامی بخش های این ورزشگاه و امکانات لازم اعم از زمین های بازی، جایگاه تماشاگران، رختکن تیم ها و داوران، جایگاه مهمانان ویژه، اتاق خبرنگاران، سالن کنفرانس و دیگر بخش ها در حد استانداردهای بین المللی است و این مجموعه توانایی میزبانی از رویدادهای بین المللی و اردوها و مسابقات تیم ملی را دارد و فدراسیون فوتبال هماهنگیهای لازم را در این خصوص انجام خواهد داد .
بر اساس این گزارش ، جان کاسکو رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی، سال گذشته پس از پایان بازدید از امکانات و توانمندی های منطقه آزاد انزلی، در جلسه بررسی شرایط میزبانی این منطقه برای برگزاری مسابقات جهانی فوتبال ساحلی اظهار داشته بود که با توجه به کسب مقام های جهانی و المپیکی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران، اتمام عملیات اجرایی ساخت و تکمیل مجموعه ورزش های ساحلی بر اساس استانداردهای بین المللی و اماکن رفاهی و اقامتی موجود، منطقه آزاد انزلی می تواند میزبان مسابقات جهانی فوتبال ساحلی باشد.
این مجموعه ورزشی سال 1394 با دستور مهندس مسرور ریس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی طراحی و احداث بخش نخست آن در ساحل محدوده تجاری و گردشگری منطقه آزاد انزلی انجام و به نام سیروس قایقران ‘کاپیتان فقید گیلانی تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه ملوان’ نام گذاری شد .
همچنین عملیات اجرایی طرح توسعه آن با هدف تکمیل زیرساخت های لازم به منظور حمایت از ورزش های ساحلی در سطح کشور به ویژه در استان گیلان به عنوان یکی از قطب های مستعد ورزش های ساحلی کشور و مکانی برای برگزاری رقابت های ملی و بین المللی در منطقه آزاد انزلی از سال 1395 آغاز شد و در تیر ماه سال جاری با حضور دکتر جهانگیری، معاون اول رییس جمهور مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت.
مجموعه ورزش های ساحلی سیروس قایقران منطقه آزاد انزلی با گنجایش 1500 تماشاگر بزرگترین و مجهزترین مجموعه ساحلی از نوع خود در ایران است.
ساختمان این مجموعه ورزشی که با استانداردهای فدراسیون جهانی فوتبال طراحی و ساخته شده دارای بخش های مختلفی همچون اتاق رختکن بازیکنان و مربیان، اتاق ماساژ، اتاق داوران، جایگاه مهمانان ویژه، اتاق خبرنگاران، اتاق کمک های اولیه، آزمایش دوپینگ، اسکوربرد، سیستم نور استاندارد و سرویس های بهداشتی در فضایی به مساحت 446 متر می باشد و بهره مندی از دید رو به دریای خزر، تفکیک مسیرهای ورودی ورزشکاران و تماشاگران از دیگر مزیت های این مجموعه ورزشی است.
تاکنون در این مجموعه مسابقات فوتبال، والیبال، کشتی، هندبال، ورزشهای رزمی و قویترین مردان در سطوح استانی و قهرمانی کشور برگزار شده و این مجموعه ورزشی به یکی از کانون های ورزش های ساحلی ایران تبدیل شده است.
6030انتهای پیام /*


درباره gohari