خانه / دسته‌بندی نشده / معاون سازمان تبلیغات اسلامی: هیات های مذهبی نباید سکولار باشند

معاون سازمان تبلیغات اسلامی: هیات های مذهبی نباید سکولار باشندحجت الاسلام حسین روحانی نژاد روز جمعه درباره طرح مسائل سیاسی در هیات های مذهبی به خبرنگار معارف ایرنا گفت: هیات های مذهبی نباید سکولار باشند و البته سیاسی بودن آنها به معنای عملکرد جناحی نیست؛ کسانی که از سخنان رهبر معظم انقلاب پیروی می کنند، جناحی نیستند ولی کسانی که از مرامنامه یک حزب و گروه پیروی می‌کنند، جناحی محسوب می شوند.
وی برداشت صحیح از سخنان رهبر معظم انقلاب در مسائل مختلف سیاسی را مهم دانست و گفت: باید از سخنان رهبری به درستی برداشت شود؛ عملکرد جناحی یعنی اینکه اعضای یک حزب و گروه طبق مرامنامه خود عمل کنند و به خوب یا بد بودن آن توجهی نداشته باشند.
حضرت آیت الله خامنه ای در 29 اسفند سال 95 وظیفه و نقش «محتوا» در مداحی را «معرفت ‌افزایی به اهل‌بیت علیهم‌السلام» و «آشنا کردن مردم با وظایف دینی» دانستند و افزودند: جامعه مداح باید بتواند با نگاه به دنیای روز و متناسب با نیاز زمان و وظایف و جبهه‌بندی‌ها، گفتمان‌سازی کند.
بر اساس آمار اعلام شده از سوی سازمان تبلیغات اسلامی بیش از 91 هزار و 600 هیات مذهبی در سراسر کشور برپا می شود که بیشترین برنامه های این هیات ها در ماه های محرم و صفر است.
همه ساله بیش از 50 هزار مبلغ به این هیات ها اعزام می شوند که معمولا 30درصد از برنامه های این هیات ها بدون سخنران است و مداحان اهل بیت با قرائت زیارت عاشورا در ایام محرم و صفر به مرثیه سرایی و مصیبت خوانی می پردازند.
فراهنگ**1003**1021
خبرنگار: محمدرضا جعفرملک**انتشار: حسین نوروزیانانتهای پیام /*


درباره gohari