خانه / دسته‌بندی نشده / معارفه سرمربی خارجی تیم ملی تپانچه برگزار شد

معارفه سرمربی خارجی تیم ملی تپانچه برگزار شدبه گزارش ایرنا، «الکساندر سماکین» اوکراینی قرار است برای دومین بار با امضای قرارداد با فدراسیون تیراندازی هدایت تیم ملی تپانچه ایران را به عهده بگیرد. وی پیش از این در سال های 84-85 هدایت تیم تپانچه کشورمان را بر عهده داشت.
سماکین عضو تیم ملی اکراین بود و عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی اروپا و مقام نخست رقابت های اوکراین را در کارنامه دارد.
وی به عنوان مربی هدایت تیم های ملی اوکراین و ایران را بر عهده داشته و در زمان حضور و مربیگری در رقابت های بین المللی، عناوینی از جمله کسب مقام چهارم المپیک 2004 آتن، مدال نقره مسابقات قهرمانی جوانان اروپا و کسب عنوان در بازی های المپیک 2008 پکن را در کارنامه افتخارات خود ثبت کرد.
اگرچه به گفته علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی، این مربی خارجی با فدراسیون به تفاهم نهایی رسیده، اما هنوز قرارداد همکاری با وی امضا نشده است.
سماکین در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: تیراندازی ایران نسبت به گذشته تغییرات زیادی داشته است و حکایت از حرکت رو به جلو دارد.
وی اظهار داشت: شناخت خوبی از رشته تیراندازی در ایران و تیراندازان ایرانی دارم و با توجه به ظرفیتی که ورزشکاران این کشور دارند می توانیم اهداف بزرگی را دنبال کنیم.
سرمربی اوکراینی ادامه داد: بر اساس شناختی که از ایران داشتم به تهران آمدم و تنها هدفم تلاش برای کسب قهرمانی است.
وی افزود: از امروز تک تک تیراندازان آنالیز می شوند تا با توجه به زمان کوتاهی که تا بازی های آسیایی جاکارتا باقی است، بتوانیم برنامه ریزی خوبی داشته باشیم و بازیکنان با آمادگی کامل راهی اندونزی شوند.
سماکین گفت: باید بهترین استفاده را از این فرصت کرد و هدفم ایجاد فضای مناسب برای تعامل و همکاری با ورزشکاران و مربیان ایرانی است.
هجدهمین دوره بازی های آسیایی 2018 در روزهای 27 مرداد تا 11شهریور ماه امسال در 40 رشته و 462 ماده ورزشی برگزار خواهد شد که بر اساس پیش بینی شورای المپیک آسیا بیش از 10 هزار ورزشکار از 45 کشور به اندونزی اعزام می شوند.
کاروان ورزشی ایران هم بر اساس آخرین مصوبه ستاد عالی بازی ها در اردیبهشت ماه امسال، با 536 ورزشکار در 30 رشته ورزشی عازم جاکارتا خواهد شد.
ورزشی**1828**1584انتهای پیام /*


درباره gohari