خانه / دسته‌بندی نشده / مسابقات بین المللی جهت یابی در باکو آغاز شد

مسابقات بین المللی جهت یابی در باکو آغاز شدبه گزارش ایرنا، در این مسابقات بین المللی نزدیک به 100 ورزشکار، از قاره های اروپا ، آسیا و آفریقا و نیز تیم ملی 15 نفری ایران شامل هفت ورزشکار زن و هشت ورزشکار مرد به سرپرستی « قدرت الله عظیمیان» رییس انجمن جهت یابی ایران در سه مدل سرعت شهری ، متوسط و بلند به رقابت خواهند پرداخت .
محمود منفرد (مربی تیم مردان)، فریبا پوربراتی (مربی تیم زنان) و صفیه سادات موسویان (سرپرست تیم زنان) نیز ملی پوشان ایران را در این رقابت ها همراهی می کنند.
در نخستین روز این مسابقات سه روزه تیم های حاضر در مدل سرعت شهری به مسافت حدود سه کیلومتر در پارک ملی باکو به رقابت پرداختند .
دومین و سومین روز این مسابقات در مدل های متوسط و بلند در منطقه جنگلی و گردشگری «نابران» جمهوری آذربایجان واقع در 170 کیلومتری شمال –شرق باکو در نزدیکی ساحل دریای خزر برگزار خواهد شد و در آن ورزشکاران حاضر به ترتیب مسافت 8 و 11 کیلومتر را طی خواهند کرد .
عظیمیان، امروز در گفت و گو با خبرنگار با ایرنا، اظهار داشت: تیم ملی جهت یابی ایران فعالیت خود را 23 سال پیش در قالب نیروهای نظامی کشورمان آغاز کرده و پنج سال قبل با ترکیب مردان و زنان انجمن جهت یابی کشوری در همه استان ها فعال شده است .
وی افزود: تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در آخرین مسابقات جهت یابی آسیایی سال 1393 در قزاقستان توانست مقام سوم را کسب کند.
رشته ورزشی جهت یابی، پیدا کردن راه معین با بهره گیری از نقشه و قطب نما و دارای مقررات و اصولی است که آموزش آن پیش از این برای افراد نظامی بود، اما امروزه با بنیان گذاری فدراسیون بین المللی جهت یابی و گسترش آن به همه اشخاص، این ورزش به یک رشته پایه تبدیل شده است.
ورزش جهت یابی به خاطر توانایی های بالای ذهنی و بدنی که برای اشخاص به وجود می آورد، در خلال چند سال گذشته مورد توجه کشورهای مختلف قرار گرفته است.
خاورم ** 337*1579انتهای پیام /*


درباره gohari