خانه / دسته‌بندی نشده / قطر از میزبانی مغرب برای جام جهانی فوتبال 2026 حمایت می کند

قطر از میزبانی مغرب برای جام جهانی فوتبال 2026 حمایت می کندبه گزارش ایرنا ، «حسن الذوادی» روز شنبه در حاشیه دیدار از طرح های تاسیساتی جام جهانی 2022 در دوحه گفت که قطر امیدوار است مغرب در دستیابی به این مهم موفق شود.
حمایت قطر از میزبانی مغرب برای جام جهانی 2026 در حالی است که ترکی آل الشیخ وزیر ورزش عربستان ، پیشتر به دلیل حمایت این کشور از قطر گفت که ریاض از این میزبانی حمایت نخواهد کرد.
وی با کنایه به درخواست مغرب برای رفع تنش بین عربستان و قطر از طریق گفت وگو ، اظهار داشت ؛ انتخاب رنگ خاکستری مقبول ریاض نیست .
عربستان به دو دلیل از مغرب دلخور است ؛ اول اینکه محمد ششم آبان ماه سال گذشته با وجود تنش میان عربستان ، امارات و بحرین با قطر ، به دوحه سفر کرد و مورد استقبال تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر قرار گرفت .
دلیل دوم ناراحتی عربستان از مغرب این است که ریاض پاییز گذشته بعد از دستگیری شماری از شاهزاده ها و تجار این کشور به اتهام فساد از مغرب خواستار اطلاعات حساب بانکی این افراد در مغرب شده بود که با پاسخ منفی رباط روبرو شده بود.
کمیته نامزدی مغرب برای میزبانی جام جهانی فوتبال در سال 2026میلادی عازم شهر زوریخ شده است تا پرونده نامزدی این کشور را به مسئولان فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) تحویل دهد.
آمریکا ، کانادا و مکزیک از جمله رقیبان مغرب برای میزبانی جام جهانی سال 2026 هستند . فیفا پیش از آغاز جام جهانی فوتبال در روسیه میزبان سال 2026 را اعلام می کند. .
مغرب در چهار دوره تلاش قبلی خود برای میزبانی این تورنمنت در سالهای 1994، 1998، 2006 و 2010 ناکام مانده است.
خاورم**1508**3404انتهای پیام /*


درباره gohari