خانه / دسته‌بندی نشده / فهرست تیم‌های راه یافته به جام ملت‌های آسیا تکمیل شد

فهرست تیم‌های راه یافته به جام ملت‌های آسیا تکمیل شدبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا، رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا که از 12 مارس 2015 در چهار مرحله شروع شده بود روز گذشته (سه شنبه) با انجام 12 دیدار به پایان رسید.
جام ملت های آسیا در سال 2019 برای دومین بار به میزبانی امارات متحده عربی برگزار می شود.
در حالی که در ادوار قبلی این جام 16 تیم به رقابت می پرداختند، برای اولین بار 24 تیم بزرگترین رویداد فوتبال قاره کهن را در سال 2019 برگزار خواهند کرد.
امارات میزبان جام در مرحله دوم رقابت های مقدماتی به این جام صعود کرد، اما نتوانست جواز حضور در جام جهانی را بدست آورد.
تیم های ایران، عربستان، استرالیا، قطر، ژاپن، تایلند، کره جنوبی و ازبکستان در دور دوم به عنوان صدرنشین گروه های خود صعود کردند.
این هشت تیم علاوه بر صعود به جام ملت های آسیا در سال 2019، به دور نهایی رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 نیز راه یافتند.
تیم های عراق، سوریه، چین و امارات هم به عنوان بهترین تیم های دوم به این جمع ملحق شدند.
تیم ایران در مرحله دوم با کسب 20 امتیاز به عنوان صدرنشین گروه چهارم صعود کرد. ملی پوشان ایران که سه عنوان قهرمانی آسیا را در سالهای 1968، 1972، 1976 در کارنامه دارند، برای چهاردهمین بار در این جام شرکت می کنند.
ژاپن هم با چهار عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم این رقابت ها محسوب می شود. عربستان هم مثل ایران سه بار قهرمان آسیا شده است. استرالیا که در سال 2015 قهرمان آسیا شد مدافع عنوان قهرمانی است.
تیم قهرمان رقابت های 2019 به نمایندگی از قاره کهن در جام کنفدراسیون های فیفا 2021 حضور می یابد.

** مرحله سوم و نهایی رقابت های مقدماتی جام ملت های 2019 آسیا
در مرحله سوم رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا 24 تیم در شش گروه چهار تیمی برای تصاحب 12 سهمیه باقیمانده به رقابت پرداختند و در نهایت 12 تیم شامل هند و قرقیزستان از گروه «ای»، لبنان و کره شمالی از گروه «بی»، اردن و ویتنام از گروه «سی»، عمان و فلسطین از گروه «دی»، بحرین و ترکمنستان از گروه «یی»، فیلیپین و یمن از گروه «اف» بلیت حضور در تورنمنت امارات را تصاحب کردند.
کره شمالی با شکست هنگ کنگ در پیونگ یانگ برای پنجمین بار در این جام شرکت می کند؛ یمن که به علت نداشتن امکان میزبانی، مسابقات خود را در قطر برگزار می کند برای اولین بار در این تورنمنت حضور می یابد و فیلیپین با غلبه بر تاجیکستان برای اولین بار در این جام به رقابت می پردازد.

نتایج دیدارهای روز سه شنبه به شرح زیر است:
کره شمالی 2 – هنگ کنگ صفر
افغانستان 2 – کامبوج یک
چین تایپه یک – سنگاپور صفر
فیلیپین 2 – تاجیکستان یک
میانمار یک – ماکائو صفر
قرقیزستان 2 – هند یک
لبنان 2 – مالزی یک
عمان یک – فلسطین صفر
اردن یک – ویتنام یک
یمن 2 -نپال یک
مالدیو هفت – بوتان صفر
بحرین چهار – ترکمنستان صفر
قرعه کشی جام ملتهای آسیا روز چهار ماه مه (14 اردیبهشت) در دوبی برگزار می شود. اسامی 24 تیم در چهار گلدان شش تیمی قرار می گیرد که تیم ایران در سید یک قرار دارد.
در جام ملت های آسیا 24 تیم در شش گروه چهار تیمی رقابت خواهند کرد و دو تیم صدر هر گروه به مرحله حذفی راه می یابند. چهار تیم برتر سوم نیز به مرحله یک هشتم نهایی صعود می کنند.
این مسابقات از روز پنجم ژانویه 2019 (15 دی ماه 1397) آغاز و تا روز اول فوریه 2019 (11 بهمن ماه) به طول خواهد انجامید.
ورزشی**1584**1597انتهای پیام /*


درباره gohari