خانه / دسته‌بندی نشده / فرماندار: پرونده های تخلفات ساختمانی روستاهای آستارا پیگیری می شود

فرماندار: پرونده های تخلفات ساختمانی روستاهای آستارا پیگیری می شودبه گزارش روز جمعه روابط عمومی فرمانداری آستارا به ایرنا یونس رنجکش در کارگروه ویژه رسیدگی به تخلفات ساخت و ساز در مناطق روستایی آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: بخشداران و دهیاران باید طی یک هفته، تمام پرونده های مربوط به تخلفات ساختمانی روستاها را پیگیری کنند.
وی اضافه کرد: یکی از مشکلات مهم این شهرستان، ساخت و سازهای بدون ضابطه و بدون پروانه ساختمانی است و باید جلوی این کار گرفته شود.
وی اظهار کرد: بیشتر این تخلفات مربوط به ویلاهای ساخته شده در روستاهای منطقه است و اغلب سازندگان آنها غیر بومی و از اقشار پر درآمد هستند.
رنجکش افزود: متاسفانه در سال های گذشته، این افراد برای تشکیل پرونده و یا تکمیل آن و پرداخت جرائم تخلفات ساختمانی به دستگاه های ذیربط مراجعه نکرده اند و مسئولان وقت به این مساله کم توجه بوده اند و پرونده های ساختمانی این افراد بیش از 10 سال راکد مانده است.
وی با اشاره به اینکه بخش مهمی از درآمدهای دهیاری ها از محل صدور پروانه های ساختمانی است، افزود: برخی از دستگاه های خدمات رسان همچون شرکت گاز نیز، برای متخلفان ساختمانی، بدون نظر بخشداری امتیاز انشعاب گاز صادر کرده که در صورت ادامه این روند، باید برابر قانون با خاطیان برخورد شود.
رنجکش تصریح کرد: برخی افراد با توجه داشتن درآمد کافی، از پرداخت عوارض شانه خالی می کنند و پرداخت آن به عنوان حق الناس پیگیری می شود.
وی اظهار داشت: فهرست این افراد مشخص و به زودی پرونده های آنان به مراجع مربوطه ارجاع خواهد شد.
وی اولین گام در ساماندهی وضعیت پرونده های تخلف ساختمانی در آستارا را مربوط به ویلانشینان عنوان کرد و افزود: برای بومیان منطقه تمهیداتی فراهم شده تا نسبت به انجام مراحل قانونی دریافت پروانه و پرداخت جرائم احتمالی کمیسیون ماده 99 اقدام کنند.
فرماندار آستارا خاطر نشان کرد: به زودی حجم تخلفات مربوطه نیز مشخص خواهد شد و در این زمینه بخشداران شهرستان به طور جدی باید پیگیر باشند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در 2 بخش مرکزی و لوندویل و 62 روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع است.
دریافت خبر: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007انتهای پیام /*


درباره gohari