خانه / دسته‌بندی نشده / فراهم شدن مقدمات مسابقات بین المللی کشتی آزاد و فرنگی در سیرجان

فراهم شدن مقدمات مسابقات بین المللی کشتی آزاد و فرنگی در سیرجانناصر گل محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه دعوت نامه های تیم های شرکت کننده ارسال و اسامی بازیکنان اعلام شده است افزود: هماهنگی لازم با شرکت های هواپیمایی برای حضور تیمهای شرکت کننده در این مسابقات انجام شده و تمام تیمها موظفند یک روز قبل از آغاز این مسابقات در شهرستان سیرجان حضور داشته باشند.
وی با بیان اینکه تاکنون حضور هشت تیم خارجی در مسابقات کشتی جام شاهد قطعی شده است اظهار کرد: حضور تیم هایی از کشورهای روسیه، اکراین، آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان، نیجریه قطعی بوده و تاکنون تیم کشورهای عراق و سوریه مشخص نشده است.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سیرجان با بیان اینکه افتتاحیه رسمی مسابقات کشتی بین المللی جام شاهد به میزبانی شهرستان سیرجان روز هفتم آذرماه است گفت: این مسابقات از روز هفتم تا یازدهم آذرماه در ورزشگاه امام علی (ع) برگزار خواهد شد.
وی افزود: 2 روز نخست این مسابقات کشتی گیران فرنگی کار مسابقه می دهند و در 2 روز پایانی نیز کشتی گیران آزادکار به روی تشک خواهند رفت.
گل محمدی با بیان اینکه سالن برگزاری این مسابقات یکصد و 50 میلیون تومان هزینه داشته است تصریح کرد: سالن امام علی (ع) بازسازی، محوطه سازی، آسفالت، نصب یکهزار 200 صندلی، ایجاد جایگاه خبرنگاران و بطور کامل محیای برگزاری این مسابقات است.
وی با تاکید بر اینکه میزبانی این مسابقات فعالیتی گسترده و فرصتی مناسب برای مردم سیرجان است گفت: برگزاری مسابقات بین المللی جام شاهد برای معرفی سیرجان و استان کرمان به دنیا و همچنین جذب گردشگر بسیار موثر است.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سیرجان افزود: غرفه های صنایع دستی، سوغات و نمایشگاه در محوطه بیرون از سالن برگزاری این مسابقات تدارک دیده شده است و همچنین در این محوطه تولیدات بومی استان کرمان و شهرستان سیرجان به معرض دید ورزشکاران و تماشاگران گذاشته خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در صورتیکه فرصتی ایجاد شود و زمان کافی داشته باشیم برای مشاهده جاذبه های گردشگری شهرستان سیرجان توسط ورزشکاران برنامه ریزی خواهد شد.
گل محمدی گفت: هماهنگی لازم با 10 هتل برای اسکان تیم های اعزامی به مسابقات بین المللی جام شاهد در شهرستان سیرجان انجام شده و همچنین وسایل نقلیه و ایاب و ذهاب تدارک دیده شده است.
وی افزود: این مسابقات با حمایت و همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان، هیات کشتی، جهاد نصر، گل گهر سیرجان، شرکت گهرزمین، شهرداری سیرجان برگزار می شود.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سیرجان عنوان کرد: تماشای مسابقات برای همگان آزاد است و بلیط فروخته نمی شود.
به گزارش ایرنا تفاهم نامه برگزاری این رقابت ها به امضای فدراسیون کشتی و مسئولان استان کرمان رسیده است و جام شاهد به عنوان یکی از معتبرترین تورنمنت های کشتی دنیا در شهرستان سیرجان برگزار می شود.
همچنین نشست هماهنگی کمیته های پشتیبانی، فنی و روابط عمومی جام شاهد برگزار و آخرین هماهنگی ها برای میزبانی شایسته شهرستان سیرجان در این مسابقات انجام شده است.
مسابقات بین المللی جام شاهد به میزبانی شهرستان سیرجان (کرمان) با حضور 10 کشور خارجی، سه تیم ملی از ایران و تیم کشتی استان کرمان برگزار می شود.
شهرستان سیرجان در فاصله 175 کیلومتری غرب کرمان قرار دارد.
خبرنگار: حامد سالاری ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7420/3029انتهای پیام /*


درباره gohari