خانه / دسته‌بندی نشده / فرانسه در یک قدمی صعود به جام جهانی/سوییس جواز حضور درروسیه را بدست آورد

فرانسه در یک قدمی صعود به جام جهانی/سوییس جواز حضور درروسیه را بدست آوردبه گزارش ایرنا؛ شاگردان دیدیه دشام در حساس ترین دیدار شنبه شب و از گروه A این رقابت ها در شرایطی به دیدار تیم بلغارستان رفتند که تیم سوئد دیگر تیم مدعی این گروه که با این تیم رقابت شانه به شانه ای برای صعود مستقیم به جام جهانی روسیه دارد تیم لوگزامبورگ را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و 19 امتیازی شد.
فرانسوی ها که به ورزشگاه واسیلی لوسکی بلغارستان رفته بودند پس از این بازی در یک دیدار مهم و پراسترس بر تیم بلغارستان غلبه کرده و گام بلندی به منظور صعود به جام جهانی برداشتند.
در این دیدار که با نتیجه یک بر صفر به پایان رسید، بلیز ماتوئیدی برای خروس ها گلزنی کرده و سه امتیاز ارزشمند این دیدار خارج از خانه را برای این تیم به ارمغان آورد.
شاگردان دشام با کسب هر سه امتیاز این دیدار 20 امتیازی شدند و همچنان به عنوان بخت نخست صعود از این گروه به جام جهانی 2018 روسیه باقی ماندند.
در دیگر دیدار مهم این گروه نیز بازیکنان تیم سوئد برابر تیم لوکزامبورگ جشنواره ای از گل به پا کرده و این تیم را با نتیجه 8 برصفر شکست دادند اما این تعداد گل برای اینکه آنان فاصله شان را با فرانسه کم کنند نیز موثر واقع نشد.
تیم هلند در آخرین دیدار این گروه با گل های دقایق پایانی آرین روبن که در دقیقه 84 و از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید و ممفیس دیپای که در دقیقه 93 زده شد، تیم بلاروس را شکست داد.
در گروه B نیز بازیکنان تیم سوئیس با غلبه پرگل 5 بر 2 برابر تیم مجارستان، 27 امتیازی شده و در خانه جشن صعود به جام جهانی را برپا کردند.
در دیگر دیدار مهم این گروه پرتغال با غلبه بر تیم آندورا 22 امتیازی شد و برای صعود به جام جهانی باید راهی مرحله پلی آف شود.
در این دیدار که با نتیجه 2 بر صفر تمام شد، کریستیانو رونالدو در دقیقه 63 و آندره سیلوا دردقیقه 86 گلزنی کرده تا تیمشان برای راهیابی به جام جهانی همچنان امیدوار باقی بماند.
در گروه H نیز تیم بلژیک که پیش از این صعود خود به جام جهانی 2018 روسیه را قطعی کرده بود دریک دیدار تشریفاتی اما سخت تیم بوسنی را با نتیجه 4 بر 3 شکست داد.
در دیگر دیدار این گروه تیم استونی با نتیجه پرگل شش بر صفر تیم جبل الطارق را از پیش رو برداشت و تیم یونان نیز با نتیجه 2 بر یک از سد قبرس گذشت.
تیم یونان با کسب این برد 16 امتیازی شد و همچنان شانس صعود به مرحله نهایی این رقابت ها را دارد
گروه A :
سوئد 8 – لوگزامبورگ صفر
بلاروس یک – هلند 3
بلغارستان صفر – فرانسه یک
گروه B :
جزایرفارو صفر –لتونی صفر
سوئیس 5 – مجارستان 2
آندورا صفر – پرتغال 2
گروه H :
جبل الطارق صفر – استونی 6
بوسنی 3- بلژیک 4
قبرس یک – یونان 2
بدین ترتیب پس از تیم های روسیه، بلژیک، انگلیس و آلمان از اروپا، ایران ، کره جنوبی ،عربستان سعودی و ژاپن از آسیا، برزیل از آمریکای جنوبی و مکزیک از آمریکای شمالی و مرکزی تیم سوییس نیز صعودش به جام جهانی قطعی و به این مسابقات راه پیدا کرد.
این درحالی است که نیجریه نیز تاکنون از قاره آفریقا توانسته جواز حضور درجام جهانی را کسب کند و راهی این مسابقات شود.
شبک**ورزشی.**9144**1392**خبرنگار:سعید قهرمانی**انتشار: ابوالفضل باباییانتهای پیام /*


درباره gohari