رحیم بیرانوند ۲۶ بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به سهمیه ۱۰۰۰ نفری طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در لرستان، اظهار کرد: فاز اول طرح مشاغل خانگی با هدف شناسایی ظرفیت‌ها و مزیت‌های رشته‌های این دسته از کسب و کارها در ۱۷ رشته شغلی انجام شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر فاز دوم طرح آغاز شده که در آن متقاضیان تحت خدمات توانمندسازی جهاد دانشگاهی قرار گرفته و از بسته و کلاس‌های آموزشی رایگان مشاوره شغلی و استعداد سنجی بهره‌مند می‌شوند.

بیرانوند اضافه کرد: در فاز سوم طرح کمک به فروش محصولات تولیدکنندگان بخش مشاغل خانگی از طریق اتصال به برندهای ملی، پشتیبانان استانی، فروشگاه‌های اینترنتی و حضور در بازارچه‌های محلی انجام می‌شود.

معاون فناوری جهاد دانشگاهی با بیان اینکه مشاغل خانگی از جمله کسب و کارهایی است که با سرمایه اندک و بدون نیاز به فضای فیزیکی قابل توجه از سوی افراد خانواده در منازل و یا فضاهای محدود دیگر به اجرا در می‌آیند، تصریح کرد: هدف از ایجاد این مشاغل درآمدزایی برای افرادی است که به دلایلی مانند کمبود سرمایه یا عدم امکان دوری از خانه نتوانسته‌اند، شاغل شوند.

وی تأکید کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی فرصتی برای کاهش بیکاری در لرستان است و در این راستا تاکنون اقدام به شناسایی متقاضیان واجد شرایط کرده‌ایم تا در فازهای بعدی نسبت به توانمندسازی آنان اقدام کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید