به گزارش ایسنا، مجدالدین معلمی، معاون هنری حوزه هنری امروز در جلسه تبادل تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان جهاد دانشگاهی تهران و حوزه هنری انقلاب اسلامی ضمن ابراز خرسندی از توسعه همکاری‌ها، بر دامنه گسترده فعالیت مشترک دو نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی و حوزه هنری در حوزه فرهنگی تأکید کرد و افزود: این دو نهاد می‌توانند متقابلاً از ظرفیت‌ها و امکانات یکدیگر استفاده کنند.

وی گفت: دو نهاد جهاد دانشگاهی و حوزه هنری برخاسته از انقلاب هستند و حوزه هنری تاکنون توانسته در موضوعات متعدد فرهنگی، علمی و رسانه‌ای منشأ خیرات فراوانی باشد، درخشش جهاد دانشگاهی هم در موضوعات مختلف علمی، فرهنگی و رسانه‌ای مثال زدنی است و حتی در مواردی توانسته در اوج قله‌ فضای رسانه‌ای باشد که همه این موارد فضای همکاری خوبی را برای ما فراهم می‌کند.

معاون هنری حوزه هنری گفت: این حوزه وظیفه تولید و آموزش به اعضا و علاقه‌مندان در عرصه هنر را برعهده دارد.

معلمی با تأکید بر ضرورت تولید محصولات مناسب فرهنگی در دانشگاه‌ها و برپایی نمایشگاه برای عرضه این تولیدات، افزود: چون تولیدات این نهاد تخصصی و حرفه‌ای بوده است، تاکنون برای عرضه آن به سراغ محافل عمومی نرفته‌ایم.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه در حوزه تجسمی و عکس هر ۱۰ روز یک‌بار، خاطرنشان کرد: در دانشگاه‌ها می‌توان محافلی برای نقد و بررسی، شب شعر و نقد کتاب برگزار کرد.

معاون هنری حوزه هنری با بیان این‌که حوزه هنری در حوزه کتاب توانسته است ادبیات جدیدی را وارد فضای نشر کند که مخاطبان خوبی هم پیدا کرده است، گفت: برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های تخصصی از مهم‌ترین فعالیت‌های حوزه هنری است که بسیار دقیق، حرفه‌ای و سختگیرانه دنبال می‌شود.

جمال رحیمیان، معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران هم در این جلسه گفت: قطعاً جهاد دانشگاهی و حوزه هنری از بسیاری از جهات با یکدیگر سنخیت دارند و چه خوب بود که این اتفاق زودتر می‌افتاد تا از برکات یکدیگر بیشتر استفاده می‌کردند.

وی عرصه فرهنگ و هنر را دشوار، ظریف و در عین حال حساس برشمرد و افزود: البته فعالیت‌های فرهنگی بسیار تأثیرگذار است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی تهران با اعتقاد به این‌که هر اندیشه‌ای اگر در قالب هنر بیاید، ماندگارتر می‌شود، خاطرنشان کرد: دانشگاه تهران با حدود ۵۰ هزار دانشجوی نخبه فرصت مناسبی را برای ارائه فعالیت‌های هنری تأثیرگذار فراهم می‌کند، این در حالی است که بزرگترین مجموعه خوابگاهی کشور هم به دانشگاه تهران تعلق دارد و این دانشجویان سرمایه‌هایی هستند که از طرف خانواده‌های آن‌ها به ما به امانت سپرده شده‌اند.

رحیمیان اظهار امیدواری کرد که با انعقاد این تفاهم‌نامه بیش از پیش در جهت هم‌افزایی برنامه‌های فرهنگی برای اجرای رسالت این دو نهاد برخاسته از انقلاب اسلامی تلاش شود.

به گزارش ایسنا، هدف از انعقاد این تفاهمنامه که به امضای دکتر طباطبایی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران و مومنی شریف، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی رسیده است، برقراری تعامل سازنده و توسعه همکاری‌های مشترک میان حوزه هنری انقلاب اسلامی و سازمان جهاد دانشگاهی تهران برای استفاده از ظرفیت‌های طرفین است.

بر اساس این تفاهم‌نامه، دانشجویان دانشگاه تهران در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی و هنری با استفاده از ظرفیت‌های دو طرف توانمند می‌شوند و دانشجویان مستعد در رشته‌های مختلف هنری و ادبی شناسایی و جذب شده و ارتقاء می‌یابند، هم‌چنین در قالب این تفاهم‌نامه طرفین می‌توانند از ظرفیت‌های مادی و معنوی یکدیگر از قبیل امکانات تخصصی، ارتباطات بین‌المللی فضای فیزیکی و … یکدیگر بهره‌مند شوند.

از دیگر موضوعات این یادداشت تفاهم مشارکت در نیازسنجی، تدوین و اجرای برنامه‌های بدیع و جدید برای جوانان به خصوص دانشجویان در قالب برنامه‌های مختلف فرهنگی است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید