حجت‌الاسلام والمسلمین بهنام علیپور در گفت‌وگو با ایسنا، به ضرورت ترویج فرهنگ ازدواج آسان در میان دانشجویان و جامعه تاکید کرد و گفت: اگر توقعات زوجین و خانواده‌ها پایین بیاید و طبق رهنمودهای الهی عمل کنند، قطعا ازدواج آسان و موفقیت‌آمیز برای جوانان رقم خواهد خورد.

وی با بیان اینکه انتظارات غیرعادی و غیرمتعارف در زمان ازدواج باید کنار گذشته شوند، افزود: اگر توقعات معقول و منطقی باشد، در این صورت زندگی به آرامش ختم خواهد شد. 

علیپور با اشاره به برخی آیات الهی در زمینه ازدواج، تصریح کرد: جوانانی که تصمیم به ازدواج دارند، اگر آیات و روایات الهی و ائمه معصومین را سرلوحه زندگی خود قرار دهند، قطعا در زندگی به آسایش و آرامش خاصی دست خواهند یافت. 

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی حفظ حریم محرم و نامحرم توسط جوانان را موجب عدم خیانت طرفین به یکدیگر عنوان و اضافه کرد: همچنین اگر جوانان در امر ازدواج، خود و زندگیشان را با دیگران مقایسه نکنند، می‌توانند به راحتی و آسانی در راه تشکیل خانواده قدم بردارند و خوشی‌های خود را به خاطر حرف دیگران خراب نکنند . همچنین اگر از تجمل‌گرایی پرهیز کنند زندگی برایشان راحت‌تر خواهد بود و طبق فرمایش ائمه معصومین هر چقدر دختر و پسر از لحاظ کفویت به هم نزدیک‌تر باشند تفاهم بیشتری خواهند داشت. 

وی با اشاره به فعالیت های دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی در خصوص ترویج فرهنگ ازدواج آسان در میان دانشجویان، گفت: این دفتر همه ساله مراسم ازدواج دانشجویی را در سطح دانشگاه برگزار می‌کند و اعزام زوجین دانشجو به مشهد مقدس به صورت رایگان و پرداخت کمک هزینه ازدواج در قالب وام بدون بهره از تسهیلات این دفتر در راستای فرهنگ‌‎سازی ازدواج آسان در میان دانشجویان جوان است. 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید