به گزارش ایسنا، دکتر غلامحسین رحیمی که با هدف بازدید از پتانسیل‌های علمی پژوهشی دانشگاه نیشابور به این شهر سفر کرد، در نشست با هیئت رئیسه و مسئولان دانشگاه نیشابور، بر ضرورت استفاده از توان علمی دانشگاه در کمک به دستگاه‌های اجرایی برای رفع چالش‌های ملی، تقویت پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان، آینده‌نگری در تحقیقات علمی، نیازسنجی پژوهشی و پرهیز از موازی کاری علمی تاکید کرد.
دکتر صادقی سمرجانی رئیس دانشگاه نیشابور نیز در این نشست گزارشی از تاریخچه تاسیس این دانشگاه، افتخارات، فعالیت‌ها و دستاوردهای مختلف علمی پژوهشی این دانشگاه ارائه کرد.
بازدید از مرکز رشد و آزمایشگاه‌های پژوهشی، رصدخانه، پارک علم و فناوری و افلاک نمای شهرستان نیشابور از جمله برنامه‌های معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و هیات همراه وی در این سفر بود.
همچنین همزمان با بازدید دکتر رحیمی وبینار ملی مجازی «نقد و نظریه ادبی» به میزبانی دانشگاه نیشابور در حال برگزاری بود که وی با شرکت در این همایش از دست‌اندرکاران برگزاری آن تشکر و قدردانی کرد.
بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در این سفر دکتر رضا نقی‌زاده، مشاور معاون پژوهش و فناوری و دکتر محمد سعید سیف مدیر کل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رحیمی را همراهی می‌کردند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید