خانه / دسته‌بندی نشده / شیوه واگذاری باشگاه تراکتورسازی از طریق مزایده ناقص است

شیوه واگذاری باشگاه تراکتورسازی از طریق مزایده ناقص استبه گزارش ایرنا، جواد ششگلانی عصر یکشنبه در نشست خبری پیرامون واگذاری باشگاه تراکتورسازی با اشاره به اینکه با بسته شدن بحث فوتبال لیگ برتر هفدهم مسوولان و مالکیت باشگاه تراکتورسازی تصمیم به واگذاری این باشگاه به بخش خصوصی گرفتند، گفت: این واگذاری جای تامل دارد.
وی با بیان اینکه مزایده ای که از طرف شرکت تراکتورسازی انجام شده از لحاظ قانونی ناقص است، خاطر نشان کرد: در این مزایده هیچ شرایطی مشخص و مطرح نشده و بر همگان و به خصوص هیات فوتبال استان چرایی این مزایده سووال است.
وی اظهار داشت: اگر به عقیده مسئولان کارخانه، تراکتورسازی خصوصی است دیگر نیاز به برگزاری چنین مزایده پر ابهامی نبود و آنها می توانستند با شخص یا ارگان مورد نظر خود سر میز مذاکره نشسته و فرایند مذاکره را انجام دهند که در این صورت هم در زمان صرفه جویی می شد و هم ابهامات فعلی به وجود نمی امد.
وی تاکید کرد: مقوله زمان برای بستن یک تیم قدرتمند بسیار اهمیت دارد و کارخانه تراکتورسازی با چنین مزایده ای زمان را از هدر داده و این در حالی است که بیشر تیم های مدعی در لیگ برتر تکلیف خود را مشخص کرده و در حال بستن تیم خود هستند.
رئیس هیات فوتبال آذربایجان شرقی افزود: تراکتورسازی در شرایط فعلی با سرپرست اداره می شود و نه مدیرعامل دارد و نه تکلیف کادر فنی فصل آینده اش مشخص است و بحث واگذاری آن هنوز در حال طی مرحله ای زمان بر است که دود آن به چشم تیم خواهد رفت.
وی اظهار داشت: اگر مدیریت باشگاه تراکتورسازی از لحاظ مالی دچار مشکل شده است بهتر بود این مساله توسط کارشناسان بررسی و با همفکری در سطح استان راهکاری مطلوب ارائه می شد.
وی با بیان اینکه هیات فوتبال مخالف واگذاری تراکتورسازی به بخش خصوصی نیست، اضافه کرد: باید این واگذاری با تامل بیشتر انجام می گرفت تا این همه شائبه در بحث مزایده بوجود نیاید.
ششگلانی با همردیف دانستن باشگاه تراکتورسازی با باشگاه هایی همچون استقلال تهران و پرسپولیس خاطرنشان کرد: نباید واگذاری باشگاه تراکتورسازی با عجله و بدون هماهنگی و خرد جمعی انجام می شد زیرا که این واگذاری به نفع باشگاه تراکتورسازی و فوتبال آذربایجان نخواهد بود.
وی همچنین به وجود بازیکنان سرباز در تیم تراکتورسازی اشاره کرد و گفت: با بحث واگذاری باشگاه تراکتورسازی به بخش خصوصی این سوال مطرح می شود که سرنوشت بازیکنان سرباز تیم تراکتورسازی چه خواهد شد زیرا که دیگر نمی توانند در این تیم خصوصی حضور داشته باشند.
ششگلانی در پاسخ به این سوال که مدیریت باشگاه در خصوص ادعای ناصر شفق مبنی بر مالکیت باشگاه تراکتورسازی بحث واگذاری را چگونه پیش می برد؟ گفت: باید مدیریت باشگاه قبل از هر کاری با عدله قابل قبول مراجع قانونی در رد ادعا و یا دریافت رضایت ناصر شفق تکلیف را روشن و بعد از آن بحث واگذاری باشگاه تراکتورسازی را دنبال می کرد .
باشگاه فوتبال تراکتورسازی به عنوان یکی از باشگاه های قدیمی کشور، فعالیت خود را از اوایل دهه 1350 شمسی آغاز کرد و در 47 سال گذشته بازیکنان بنامی را به فوتبال ایران تحویل داده است.
این تیم فصل گذشته لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور را به رغم به خدمت گرفتن دو مربی ایرانی و ترکیه ای، یحیی گلمحمدی در نیم فصل اول و ارطغرل ساغلام در نیم فصل دوم، با موفقیت سپری نکرد.
تراکتورسازی که در سال های اخیر در سایه حضور دهها هزار نفری هواداران خود در ورزشگاه یادگار امام، رونق تازه ای به فوتبال کشورمان داده و در رتبه های نخست لیگ برتر جای گرفته است، فصل گذشته با سکوهایی کم تعداد از نظر تماشاگر مواجه بود و در نهایت با 34 امتیاز و رتبه دهمی به فعالیت خود پایان داد که باب میل هواداران پرشمار آن نبود.
/3071/9853انتهای پیام /*


درباره gohari