خانه / دسته‌بندی نشده / سلیمی بر ضرورت نوسازی تجهیزات کمپ تیم ملی وزنه برداری تاکید کرد

سلیمی بر ضرورت نوسازی تجهیزات کمپ تیم ملی وزنه برداری تاکید کردبه گزارش ایرنا، بهداد سلیمی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: رییس کمیته ملی المپیک که روز گذشته از اردوی تیم ملی بازدید داشتند در این خصوص قول هایی را دادند و امیدوارم که این اتفاق رخ دهد، چرا که تجهیزات فرسوده، خطر مصدومیت ملی پوشان را نیز افزایش می دهد.
وی ادامه داد: به غیر از تجهیزات، مشکل مکمل و بحث برپایی اردوهای مناسب نیز وجود دارد. بیشتر رشته های ورزشی اردوهای خود را در بهترین کمپ های دنیا برگزار می کنند و وزنه برداری که امید اصلی ورزش ایران به خصوص در بازی های المپیک است، نیز نیازمند چنین اردوهایی است که مسوولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید حمایت لازم را داشته باشند.
دارنده مدال برنز رقابت های جهانی سال 2017 آمریکا در خصوص بازی های آسیایی 2018 جاکارتا نیز اظهار داشت: امسال مدال آوری در بازی های آسیایی به طور قطع برایم سخت تر خواهد شد چرا که به غیر از حریفان ازبکی و چین تایپه، سعید علی حسینی نایب قهرمان جهان اصلی ترین حریفم است.
این وزنه بردار قائمشهری تیم ملی ادامه داد: قصد دارم با تکرار طلای بازی های 2014 اینچئون در جاکارتا، خاطرات دو سال گذشته را فراموش کنم و امیدوارم همانند بازی های المپیک 2016 ریو و جهانی 2017 آمریکا در داوری ها اعمال نفوذ نشود.
سلیمی یادآور شد: طی صحبت هایی که با وزیر ورزش و جوانان و رییس کمیته ملی المپیک داشتم، از آنها خواستم که با حمایت خود، دیپلماسی ورزش کشورمان در وزنه برداری را قوی تر کنیم تا دیگر شاهد ناداوری در این رشته و حق کشی ورزشکاران ایران در میادین بین المللی نباشیم.
دارنده مدال طلای بازی های المپیک 2012 لندن در خصوص کاهش سهمیه های المپیکی ایران نیز گفت: کاهش سهمیه ها، بدترین خبر و اتفاقی بود که برای این رشته رخ داد و این موضوع نه تنها برای وزنه برداری، بلکه برای ورزش ایران ناخوشایند بود.
وزنه بردار فوق سنگین تیم ملی تصریح کرد: از بازی های المپیک 2000 سیدنی تا 2016 ریو، پولاد مردان ایران موفق به کسب 10 مدال شدند که نیمی از آن طلا بود و به نوعی بار ورزش ایران طی این سال ها به دوش وزنه برداری بوده و امیدوارم در کمتر از دو سال باقیمانده تا المپیک 2020 توکیو اتفاقاتی خوبی بیافتد و سهیه های وزنه برداری ایران بازگردد.
فدراسیون بین المللی ماه گذشته و در تازه ترین اقدام پیشگیرانه و سرسختانه خود در راه مبارزه با دوپینگ، سهمیه المپیکی کشورهایی که طی 10 سال گذشته موارد متعدد دوپینگ داشتند را به شدت کاهش داد به طوری که کشورهایی که دارای تخلفات 20 مورد یا بیشتر دوپینگ در فاصله سال های 2008 تا 2020 باشند در بازی های المپیک 2020 توکیو، مجاز به داشتن تنها 2 سهمیه (یک مرد و یک زن) دانسته است که این موضوع شامل حال کشورهای روسیه، قزاقستان، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و بلاروس خواهد بود.
بر همین اساس کشورهایی که دارای 10 تخلف یا بیشتر باشند نیز سهمیه‌های المپیکی آنان به 2 وزنه‌بردار مرد و 2 وزنه‌بردار زن محدود می‌شود. حداقل 9 کشور دیگر همچون بلغارستان، ایران و هند در این دسته قرار می گیرند.
بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اواخر مرداد امسال در جاکارتا پایتخت اندونزی برگزار می شود.
شبک**ورزشی**1067**1708انتهای پیام /*


درباره gohari