خانه / دسته‌بندی نشده / رژه مشترک دو کره در پارالمپیک زمستانی منتفی شد

رژه مشترک دو کره در پارالمپیک زمستانی منتفی شدبه گزارش ایرنا از خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، این کمیته در بیانیه ای آورده است دو کره موافقت کرده اند این رژه که جمعه شب برگزار می شود به صورت مشترک نباشد.
این در شرایطی است که پس از مذاکرات دو کره برای اولین بار در دو سال گذشته در ماه فوریه امسال طرفین تصمیم گرفتند در مراسم گشایش المپیک زمستانی رژه مشترک داشته باشند.
بیانیه ادامه می دهد دو طرف رایزنی هایی را در این باره انجام دادند اما نتوانستند در باره رژه مشترک تیم های ورزشی تحت پرچم آبی رنگ وحدت به نتیجه برساند.
این پرچم در بر گیرنده تصویری در باره جزایر مورد منازعه دوکدو است که کره جنوبی و ژاپن آن را مالک خود می دانند.
کره شمالی گفته بود باید این تصویر روی پرچم باشد که افتخاری برای کره ای هاست اما کره جنوبی این درخواست را رد کرده است تا احیانا این موضوع باعث چالش سیاسی با توکیو در این رقابت ها نشود.
شمار فراوان شرکت کننده ها از کشورها و مناطق مختلف جهان در بازی های پارالمپیک زمستانی کره جنوبی نشان می دهد این دوره از رقابت ها نیز مانند المپیک زمستانی، بزرگترین مسابقات تاریخ پارالمپیک است.
از کمیته برگزاری این بازی ها، اعلام شده است 570 ورزشکار از 49 کشور در این مسابقات شرکت می کنند که از لحاظ تعداد ورزشکار، بزرگترین دوره رقابت ها خواهد بود.
مسابقات در شهر ‘پیونگ چانگ’ واقع در 180 کیلومتری شرق پایتخت برگزار می شود و از هیات های حاضر در دهکده المپیک استقبال شده است.
این اولین بار است که کره شمالی در چنین رقابت هایی در طول تاریخ آن شرکت می کند و این نشانی آشکار از بهبود تدریجی روابط دو کشور است.
کره جنوبی بزرگترین هیات ورزشی خود را برای این مسابقات آماده کرده است که شامل 36 ورزشکار و 47 مسئول است و امیدوار است در رده 10 کشور نخست مسابقات قرار گیرد.
کره جنوبی البته تاکنون در هفت دوره گذشته رقابت های مذکور فقط توانسته است دو نشان نقره بدست آورد و برای رسیدن به هدف فوق باید دستکم یک نشان طلا دریافت کند.
مراسم افتتاحیه این رقابت های 10 روزه از ساعت 20 جمعه شب به وقت محلی در کره جنوبی برگزار می شود.
آساق**231**1904**انتهای پیام /*


درباره gohari