خانه / دسته‌بندی نشده / روزانه 99 هزار بانوی همدانی فعالیت ورزشی دارند/ ضرورت ترویج ورزش بین بانوان شاغل

روزانه 99 هزار بانوی همدانی فعالیت ورزشی دارند/ ضرورت ترویج ورزش بین بانوان شاغلبه گزارش ایرنا معصومه باقری روز دوشنبه در شورای ورزش همگانی استان همدان اظهار کرد: این تعداد آمار فعالان ورزشی به نسبت جمعیت بانوان استان همدان که حال حاضر 850 هزار تن است، بسیار کم بوده و نیاز به برنامه ریزی بیشتر برای افزایش فعالیت بانوان در ورزش دارد.
وی اضافه کرد: البته این آمار به نسبت سال گذشته که شاهد فعالیت روزانه 40 هزار بانوی همدانی در رشته های ورزشی بودیم، افزایش چشمگیری داشته منتهی نیاز است تا با حمایت و توجه بیشتر به بانوان، به نسبت جمعیت استان رشد لازم را داشته باشد.
باقری در ادامه گفت: هدفگذاری در توسعه ورزش بانوان باید رسیدن آمار فعالان ورزشی با توجه به جمعیت بانوان استان باشد و انتظار می رود با توجه قرار دادن لزوم ترویج ورزش در این قشر، برنامه ریزی لازم صورت بگیرد.
کارشناس امور بانوان استانداری همدان با تاکید بر ترویج ورزش در بین بانوان شاغل در دستگاه های دولتی گفت: بانوان شاغل ساعاتی را به امر ورزش اختصاص دهند چرا که علاوه بر سلامت جسمی، در ایجاد نشاط و شادابی روحی آنها نقش بسزایی دارد.
وی با اشاره به نقش سمن های مردم نهاد در توسعه و ترویج ورزش در بین بانوان گفت: سمن ها می توانند با برنامه ریزی لازم نسبت به افزایش فعالیت بانوان در امور ورزش نقش آفرین شوند.
وی خواستار نظارت و ارزشیابی شهرستان ها پیرامون میزان فعالیت در توسعه ورزش بانوان شد و افزود: در شهرستان ها ارزشیابی پیرامون میزان فعالیت در مشارکت و تشویق بانوان به رور انجام شود.
شورای ورزش همگانی استان همدان امسال برای نخستین بار تشکیل جلسه داد.
7520/2087
خبرنگار: میثم ناصرنژاد** انتشاردهنده: زهرا پیرنیاانتهای پیام /*


درباره gohari