خانه / دسته‌بندی نشده / رقابتهای جودو بانوان خراسان رضوی در مشهد برگزار شد

رقابتهای جودو بانوان خراسان رضوی در مشهد برگزار شدبه گزارش ایرنا، در این رقابتها 80 جودوکار در قالب 10 تیم حضور داشتند.
مسئول کمیته مسابقات بانوان هیات جودو و کوراش خراسان رضوی به خبرنگار ایرنا گفت: رقابتهای رده سنی نونهالان در 9 وزن برگزار شد که در وزن منفی 24 کیلو گرم هانیه محمدیان و نرگس مظهری به ترتیب اول و دوم شدند و رقابتهای این وزن بدون کسب رتبه سوم پایان یافت.
محبوبه پراکنده افزود: در وزن منفی 32 کیلو گرم نیز مطهره هروی، پریسا محزون و آیناز محمدزاده به ترتیب اول تا سوم شدند و در وزن منفی 36 کیلو گرم نیز فاطمه عباسی، آیناز زارعی و ستایش رفاهی به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.
وی اظهار کرد: در وزن منفی 40 کیلو گرم نیز زهرا پهلوان، سونیا قنبردوست و رکسانا خدابخشی به ترتیب اول تا سوم شدند.
وی گفت: در وزن منفی 44 کیلو گرم هم مبینا خدابخشی اول شد، تهمینه کرمی رتبه دوم و بهار رهبر نیز رتبه سوم را به دست آورد.
پراکنده افزود: در وزن منفی 48 کیلو گرم نیز ریحانه کریمی، ثمین پارسا و کیمیا سخاوت پور به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.
وی اظهار کرد: در وزن منفی 52 کیلوگرم، هدیه صادقی، فاطمه محمدی و حدیثه زینعلی جایگاه اول تا سوم را به دست آوردند و در وزن منفی 57 کیلو گرم نیز بدون کسب رتبه سومی، مرضیه دهقان اول و نازنین محمدی دوم شد.
وی گفت: مینا ثابتی مقدم، نادیا زینعلی و نادیا نیکو نیز در وزن به اضافه 63 کیلو گرم به ترتیب اول تا سوم شدند.
پراکنده ادامه داد: در رده سنی نوجوانان و در وزن منفی 47 کیلوگرم، مریم برزگر اول و مهدیه خاکشور دوم شد و در وزن منفی 52 کیلوگرم نیز فائزه پهلوان و عاطفه جندقی به ترتیب اول و دوم شدند.
وی افزود: در وزن منفی 57 کیلوگرم این رده سنی نیز فائزه براتی اول شد و مهلا باهوش مقام دوم را کسب کرد و رتبه سوم احراز نشد.
وی اظهار کرد: در وزن منفی 63 کیلو گرم نیز فاطمه ادیب، رویا عزتی و محدثه جاه به ترتیب اول تا سوم شدند.
مسئول کمیته مسابقات بانوان هیات جودو و کوراش خراسان رضوی گفت: در رده سنی جوانان نیز در وزن به اضافه 78 کیلو گرم، کیمیا آزموده اول شد و فاطمه خنده رو و سحر میرمحتشم به ترتیب دوم و سوم شدند.
وی افزود: در وزن منفی 57 کیلوگرم این رده سنی الهه ذوالفقاری اول و فاطمه صداقت دوم شد و در این گروه هیچیک از جودوکاران حائز رتبه سوم نشدند.
وی اظهار کرد: در رده سنی بزرگسالان نیز در وزن منفی 52 کیلو گرم الهام ذوالفقاری اول و زهرا کرمی دوم شد.
پراکنده گفت: در وزن منفی 57 کیلوگرم نیز زینب رحمتی و عاطفه ولی نژاد به ترتیب اول و دوم شدند و محدثه سبحانیان و نجمه نبی زاده نیز رتبه های اول و دوم وزن منفی 63 کیلو گرم را از آن خود کردند.
وی با بیان اینکه در این سه گروه وزنی رتبه سوم کسب نشد، افزود: در رده سنی به اضافه 78 کیلو گرم سارا آقایی اول شد، زیبا عباسپور دوم و یاسمن زارع زاده نیز سوم شد.
استان خراسان رضوی پنج هزار ورزشکار در رشته های جودو و کوراش دارد که چهار هزار نفر آنان مرد و هزار نفر آنان نیز زن هستند.
90 زن در این استان به صورت حرفه ای در رشته جودو و کوراش فعال هستند که هشت نفر آنان در تیم ملی حضور دارند.
7505/ 6053انتهای پیام /*


درباره gohari