خانه / دسته‌بندی نشده / رئیس کمیته ملی المپیک : سطح همکاری های ورزشی تهران و سئول افزایش می یابد

رئیس کمیته ملی المپیک : سطح همکاری های ورزشی تهران و سئول افزایش می یابدبه گزارش ایرنا از کمیته ملی المپیک؛ کیومرث هاشمی در محل این کمیته خطاب به ‘سئول کیم سئو هونگ’ به سطح تعاملات ایران و کره جنوبی در زمینه های سیاسی،اقتصادی،فرهنگی و به ویژه ورزشی اشاره کرد و افزود: همچنین کره ای ها در زمینه برگزاری میزبانی بازی های آسیایی و المپیک و دیگر مسابقات جهانی جزو کشورهای موفق بوده و بدون تردید این کشور بار دیگر میزبان موفقی در بازی های المپیک زمستانی 2018 پیونگ چانگ خواهد بود.
وی ادامه داد:کاروان ورزشی ایران نیز برای حضور در بازی های المپیک زمستانی تاکنون موفق به کسب چهار سهمیه 2نفر در بخش مردان و 2نفر در بخش زنان شده است و امید می رود این تعداد به 5 سهمیه افزایش یابد و اسکی بازان کشورمان عملکرد خوبی در این بازی ها داشته باشند .
بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸از 20بهمن ماه تا 6اسفندماه امسال در شهر پیونگ‌چانگ کره جنوبی برگزار خواهد شد.
این نخستین المپیک زمستانی است که در کره جنوبی و سومین دوره آن در آسیا برگزار می‌شود.
رئیس کمیته ملی المپیک به سفیر کره جنوبی درباره تنظیم تفاهم نامه قهرمانان گفت: با این تفاهم نامه می توان در دانشکده های ورزشی و یا دوره های مدیریت ورزشی این کشور حضور یافت و امیدواریم در این زمینه ارتباط و تعامل خوبی بین نهادهای ورزشی این دو کشور داشته باشیم.
سفیر کره جنوبی نیز در ادامه از افزایش سطح تعاملات و همکاری کمیته ملی المپیک ایران با المپیک کشورش قدردانی کرد و افزود:بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ در آرامش کامل می شود و امیدوارم کاروان ایران بتواند در این رقابت ها نتیجه خوبی بگیرد زیرا که از نزدیک پیست های دیزین و شمشک را دیده ام.
سئو هونگ گفت:2 سال به عنوان سفیر کشورم در ایران حضور دارم و در این مدت هر چند رقابت هایی نظیر تکواندو با نام سفیر کره در ایران برگزار شده است اما اهداف بزرگتری داریم و یکی از آنها افزایش تعاملات فرهنگی،ورزشی و توریستی بین تهران و سئول است.
وی اظهار امیدواری کرد که کمیته های المپیک این دو کشور بتوانند با برگزاری نشست ها و کنفرانس های مشترک ورزشی علاوه بر بهره مندی از تجارب یکدیگر در این زمینه تعامل خوبی داشته باشند.
سفیر کره جنوبی در تهران اظهار کرد :سفارت کره جنوبی آمادگی دارد چند روز قبل از اعزام به بازی های المپیک زمستانی میزبان کاروان اعزامی ایران باشد و حتی جهت تسریع در گسترش فعالیت های فرهنگی و ورزشی نشست هایی با حضور نمایندگان این دو کشور برگزار شود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9250
خبرنگار:گلی سفیدزاده*نشر:امیرکاردانانتهای پیام /*


درباره gohari