خانه / دسته‌بندی نشده / رئیس هیات:سه هزار و 700 باستانی کار در استان یزد سازماندهی شدند

رئیس هیات:سه هزار و 700 باستانی کار در استان یزد سازماندهی شدندمحمدرضا مهربانیان پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد ورزشکار در 86 زورخانه استان فعالیت دارند که از مجموع این فضاهای ورزشی، 30 زورخانه در یزد و بقیه در 9 شهرستان استان فعال است.
وی بر ضرورت همکاری خیران و بخش خصوصی برای ایجاد مکان های جدید در کنار حمایت های دولت برای افزایش و ارتقای فعالیت های ورزش باستانی در استان تاکید کرد.
این مسئول تاکید کرد: سالانه علاوه بر برگزاری مسابقات، اعزام ورزشکاران به مسابقات ، دوره های آموزشی و فرهنگی و جلسه های توجیهی برگزار می شود.
مهربانیان تاکید کرد: جذب جوانان برای فعالیت در ورزش باستانی جزو برنامه های این هیات ست که سال های اخیر با همکاری و همت هیات ها و سایر علاقه مندان در استان انجام می شود.
رئیس هیات ورزش های باستانی و پهلوانی استان به اهمیت توجه و گسترش مسائل فرهنگی و دینی در کنار مسائل فنی و ورزشی به عنوان یک ضررت یادکرد که در این رشته ورزشی همواره مدنظر است.
مهربانیان ابراز امیدواری کرد: ورزش باستانی استان به خاطر سابقه و ظرفیت روز به روز با همکاری همگان و مشارکت پیشکسوتان گسترش یابد.
استان یزد 47 هیات ورزشی و افزون بر 65 هزار بیمه شده زیر پوشش در رشته های مختلف دارد.
7536*2047* خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار – عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*


درباره gohari