به گزارش ایسنا، سورنا ستاری در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی امام جمعه چابهار از ظرفیت‌های این شهر در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، ظرفیت رونق تولید و اهمیت ایجاد یک زیست‌بوم مساعد برای کارآفرینان جوان و خلاق چابهاری گفت. امام جمعه چابهار نیز از تلاش‌های معاون علمی و فناوری در حمایت از نوآوری‌های جوانان و ترویج علم و فناوری قدردانی کرد و این اقدامات را گام‌های سازنده در تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی، پیگیری‌های معاون علمی و فناوری رییس جمهور را یادآور تلاش‌ها و پیگیری‌های شهید منصور ستاری فرمانده نهاجا در دوران دفاع مقدس پس از آن عنوان کرد و گفت: پیگیری‌های شهید ستاری در بهبود شرایط خوسف بسیار اثرگذار بود. شهید ستاری همچنین برای چابهار هم بسیار تلاش کرد. به طوری که هر ماه به چابهار می‌آمد و کارها را پیگیری می‌کرد. به طوری‌که آثار ماندگار تلاش‌های این شهید بزرگوار هنوز هم نمایان است.

تلاش برای ایجاد زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی

ستاری، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، ایجاد فضای مساعد برای خلق ایده‌های نوآورانه را مهم‌ترین لازمه توسعه و پیشرفت بومی دانست و گفت: برای پیشرفت و توسعه پایدار باید فضایی فراهم شود که نیروی انسانی جوان و خلاق بتواند ایده‌های خود را در مسیر کارآفرینی و خلق ارزش افزوده پیاده‌سازی کند.

ستاری، افتتاح پارک علم و فناوری مکران را گامی در این راستا عنوان کرد و گفت: معاونت علمی و فناوری در راستای توسعه زیست‌بومی که جوانان خلاق و بومی بتوانند در استان ایده‌هایشان را پیاده‌سازی و ضمن حل مشکلی از جامعه ارزش افزوده خلق کنند، با تمام توان حمایت می‌کند. حمایت از زیرساخت‌هایی مانند پارک علم و فناوری، مراکز رشد و شتابدهنده‌ها نیز در همین راستا است.

ستاری با اشاره به همراهی و همدلی بخش‌های اثرمند جامعه با گفتمان اقتصاد دانش‌بنیان، ادامه داد: خوشبختانه همدلی و تحول در نگرش بخش‌های مسئول و اثرگذار جامعه، به رونق زیست‌بوم اقتصاد دانش‌بنیان کمک کرده است. دانشگاه‌ها هم به عنوان بخش تأثیرگذار و سرنوشت‌ساز جامعه، با این زیست‌بوم همراه شده و گفتمان دانش‌بنیان را درک کرده‌اند. 

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، توانمندی ایران در حوزه دفاعی را الگویی مناسب برای حرکت در مسیر توسعه فناوری‌های تجاری دانست و گفت: تجربه ارزنده دوران دفاع مقدس به ما نشان داد که باید برای تأمین نیازها و مشکلات به دنبال راه حل های بومی باشیم.

وی افزود: همان گونه که در حوزه تولید تجهیزات دفاعی به موفقیت‌های چشمگیری دست یافتیم، باید این تجربه را به حوزه مهندسی و تجاری نیز منتقل کنیم. خوشبختانه گام‌های خوبی در این مسیر پیموده شده است. 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید