خانه / دسته‌بندی نشده / دبیرخانه کنفدراسیون ساواته آسیا در کرج راه اندازی می شود

دبیرخانه کنفدراسیون ساواته آسیا در کرج راه اندازی می شودبه گزارش روز یکشنبه فدراسیون انجمن های ورزشی، «حمیدرضا حصارکی» افزود: هفته آینده با دعوت از «ژیل لودویگو» نایب رئیس فدراسیون بین المللی ساواته، «ژوئل دومژ» رئیس فدراسیون ساواته فرانسه و نایب رئیس کنفدراسیون اروپا، «ژان پاسکال سانتورو» مدرس بین المللی از فرانسه و تعدادی از رئیسان فدراسیون های کشورهای آسیایی و اروپایی، برنامه های مختلفی از جمله افتتاح دبیر خانه کنفدراسیون آسیا، برگزاری سمینار آموزشی بین المللی و گشایش آکادمی بین المللی ساواته در مجموعه انقلاب کرج انجام خواهد شد.
عضو هیات رئیسه فدراسیون بین المللی ساواته با اشاره به برگزاری سمینار فنی و مربیگری در کرج تصریح کرد: قرار است سمینار فنی و مربیگری ساواته به طور مجزا در دو بخش آقایان و بانوان روزهای 21 و 22 دی با تدریس مدرس فرانسوی برگزار شود.
وی در خصوص وضعیت این رشته رزمی در قاره آسیا گفت: با تلاش های صورت گرفته و حمایت کمیته بین المللی المپیک تاکنون 15 کشور به طور رسمی به عضویت کنفدراسیون آسیا درآمده اند و درخواست پنج کشور دیگر تحت بررسی است که در سال 2018 آنها هم به عنوان زیر مجموعه آسیا فعالیت خود را آغاز خواهند کرد و ضمن اینکه ترکیه و اقیانوسیه هم با نظر فدراسیون بین المللی به عنوان زیر مجموعه کنفدراسیون آسیا پذیرفته شدند.
رئیس انجمن ساواته ایران همچنین یادآور شد: این رشته هم اکنون در 23 استان کشور فعال است و به زودی در دیگر استان های کشور نیز فعالیت رسمی خود را آغاز خواهند کرد و در نیمه دوم اسفند امسال مسابقات ملی و انتخابی تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی 2018 را در دو بخش مردان وزنان برگزار خواهد شد.
ساوات یا بوکس فرانسوی، یک هنر رزمی فرانسوی که در آن استفاده از ضربات دست، پا و سلاح‌ سرد آموخته می ‌شود. هنر رزمی ساوات که در ایران با نام ساواته شناخته می‌شود، روشی مشابه کیک بوکسینگ است.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1067**
تنظیم: رضا رمضانی انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


درباره gohari