خانه / دسته‌بندی نشده / خدمت رسانی صلواتی 100 دستگاه اتوبوس شهری ارومیه در تاسوعا و عاشورا

خدمت رسانی صلواتی 100 دستگاه اتوبوس شهری ارومیه در تاسوعا و عاشوراناصر سعید آبادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 100 دستگاه از اتوبوس های شهری اعم از اتوبوس های ملکی و بخش خصوصی در ایام تاسوعا و عاشورا در خطوط تعیین شده در مسیر هیات های عزاداری و مساجد مردم عزادار حسینی را جا به جا می کنند.
وی اظهار کرد: این اقدام به منظور رفاه حال عزاداران حسینی و برگزاری باشکوه ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) انجام می شود.
وی اضافه کرد: در این ایام، ایاب و ذهاب مسیر باغ رضوان از مبدا عطایی و میدان مدرس، مسیر امام زاده و غریب حسن از مبدا میدان رسالت توسط اتوبوس ها به صورت صلواتی صورت می گیرد.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری ارومیه بیان کرد: مجوزهای لازم برای اتوبوس های بخش خصوصی که مایل هستند در هیات های عزاداری به صورت رایگان فعالیت کنند نیز صادر می شود و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، دسته های عزاداری برای برگزاری مراسم سوگواری امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت در خیابان های مرکزی شهر، آستان مقدس امامزاده ها و بقاع متبرکه استان حاضر می شوند.
فردا /شنبه/ و پس فردا /یکشنبه/ روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی است.
8137/3072
** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


درباره gohari