خانه / دسته‌بندی نشده / خداحافظی حجی زواره از دنیای تکواندو/اعزام سه قایقران به مسابقات آسیایی

خداحافظی حجی زواره از دنیای تکواندو/اعزام سه قایقران به مسابقات آسیاییبه گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، اولین رویداد ورزشی استان در هفته جاری که می توان به آن اشاره کرد کسب عنوان نایب قهرمانی تمی کشتی آزاد بزرگسالان کرمانشاه در رقابت های قهرمانی کشور بود که با چهار پیروزی و یک شکست بدست آمد.
تیم کشتی آزاد کرمانشاه با شکست دادن تیم های البرز، همدان، لرستان و قزوین فینالیست شد اما در این مرحله با قبول شکست ‘هفت بر سه’ مقابل مازندران بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد.
در مسابقات کشتی فرنگی نیز تیم کرمانشاه با پنج شکست متوالی از میان 10 تیم حاضر در این رقابت ها رتبه آخر را به خود اختصاص داد.

** قایقران معلول کرمانشاهی قهرمان مسابقات آب های آرام کشور شد
رئیس هیات ورزش های جانبازان و معلولان استان کرمانشاه از قهرمانی قایقران معلول کرمانشاهی در رقابت های آب های آرام بانوان کشور خبر داد و گفت: شهلا بهروزی راد در بخش کایاک کلاس KL3 توانست مقام قهرمانی را از آن خود کند.
عزت الله پرنیان با بیان اینکه مسابقات قهرمانی کشور پاراکانو (آب های آرام معلوان) بانوان همزمان با برگزاری رقابت های قهرمانی کشور آبهای آرام در دریاچه آزادی تهران برگزار شد، گفت: این بانوی قایقران شهریور امسال در مسابقات قهرمانی جهان پس از صعود به مرحله فینال توانست جایگاه پنجم را به خود اختصاص دهد.
وی خاطرنشان کرد: در رقابت های قهرمانی آسیای سال گذشته نیز بهروزی راد موفق شد مقام قهرمانی و مدال طلا را از آن خود کند.

** تیم شنای نوجوانان کرمانشاه مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور را کسب کرد
رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلوی استان کرمانشاه گفت: تیم شنای نوجوانان استان کرمانشاه موفق شد در رقابت های قهرمانی نوجوانان کشور که به میزبانی مشهد برگزار شد، با کسب 15 مدال (هفت طلا، چهار نقره و چهار برنز) مقام سوم را کسب کند.
پیمان جاویدان اظهار کرد: علیرضا ذوالنوری با کسب 6 مدال طلا، سه نقره و یک برنز سهم زیادی در موفقیت کرمانشاه داشت.
وی ادامه داد: کیا فضلی دیگر شناگر کرمانشاهی یک مدال طلا، یک نقره و 2 برنز و علی رشیدپور نیز یک مدال برنز برای تیم کرمانشاه به ارمغان آوردند.

**سه قایقران کرمانشاهی عازم رقابت های کانوپولوی قهرمانی آسیا شدند
رئیس هیات قایقرانی استان کرمانشاه، از اعزام سه قایقران کرمانشاهی به رقابت های کانوپولوی قهرمانی بزرگسالان آسیا خبر داد و گفت: سونیا گماری در بخش بانوان و امیرمحمدفتاح پور و محمدصدیق حشمتیان در بخش آقایان نفرات اعزامی به رقابت های قهرمانی آسیا هستند.
محمد سهراب بیگ اظهار کرد: رقابت های کانوپولوی قهرمانی آسیا در رده های سنی جوانان و بزرگسالان از 18 تا 24 آبان به میزبانی مالزی برگزار می شود.

** خداحافظی قهرمان کرمانشاهی تکواندو جهان از دنیای قهرمانی
قهرمان کرمانشاهی تکواندو جهان پس از اعلام خداحافظیش از دنیای قهرمانی گفت: در 13 سالی که عضو تیم ملی بودم نه جای کسی را تنگ کردم و نه نورچشمی مربیان بودم.
مسعود حجی زواره در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، به دلایل خداحافظی خود از دنیای قهرمانی اشاره کرد و افزود: یکی از این دلایل ایجاد مسائل حاشیه ای در چند وقت اخیر بود که برخی ها تصور می کردند نور چشمی کادر فنی هستم و تحت هر شرایطی در تیم ملی حضور دارم این در حالیست که هر زمان به تیم ملی راه یافتم و به مسابقاتی اعزام شدم قبل از آن حتما در مسابقات انتخابی شرکت کرده بودم.
قهرمان سابق تکواندو جهان دلیل دیگر خداحافظی خود از دنیای قهرمانی را، ایجاد فرصت برای خودنمایی جوانانی عنوان کرد که تازه کار خود را در دنیای قهرمانی آغاز کرده اند.
ملی پوش سابق تکواندو ایران در ادامه خبر از حضور خود در دنیای مربی گری داد و گفت: تصمیم دارم تا تجربیاتی را که طی سال های حضور در سطح اول تکواندو اندوخته ام را به جوانترها انتقال دهم.
مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا 2010 آستانه قزاقستان، مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا 2012 ویتنام، مدال طلای بازی های آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی و مدال طلای رقابت های جهانی 2015 روسیه از مهمترین افتخارات مسعود حجی زواره در هفت سال اخیر به شمار می رود.

** تیم فوتبال بعثت کرمانشاه مغلوب شهرداری فومن شد
در آغاز هفته دهم رقابت های لیگ دسته دوم باشگاه های کشور، تیم فوتبال بعثت کرمانشاه در دیداری خانگی با 2 گل مغلوب مهمان خود شهرداری فومن شد.
شهرداری فومن با این پیروزی 20 امتیازی و موقعیت خود را در صدر جدول رده بندی گروه سوم تثبیت کرد و بعثت کرمانشاه نیز با ادامه روند ناکامی های خود، 11 امتیازی باقی ماند و به رده هفتم گروه سقوط کرد.

** اردوی تیم ملی هاکی بزرگسالان ایران در کرمانشاه خاتمه یافت
رئیس هیات هاکی استان کرمانشاه از پایان یافتن اردوی آمادگی هشت روزه تیم ملی هاکی سالنی بزرگسالان ایران در کرمانشاه خبر داد و گفت: این اردو که از دهم آبان آغاز شده بود، صبح روز 18 آبان پایان یافت.
جواد رضایی تبار با بیان اینکه این اردو، چهارمین مرحله آماده سازی ملی پوشان هاکی ایران به شمار می رفت، گفت: 16 ملی پوش در اردو حضور داشتند و زیر نظر اسفندیار صفایی سرمربی تیم ملی به تمرین پرداختند.
وی افزود: در این اردوی هشت روزه برادران بهلولی، مسعود به عنوان مربی و محسن به عنوان بازیکن نیز حضور داشتند.
رضایی تبار یادآوری کرد: تیم ملی هاکی ایران خود را برای حضور در مسابقات جام جهانی 2018 که بهمن امسال در برلین آلمان برگزار می شود، آماده می کند.

** حضور سه کشتی گیر کرمانشاهی درتیم های آزاد وفرنگی بزرگسالان وجوانان کشور
دبیر هیات کشتی استان کرمانشاه از حضور سه کشتی گیر کرمانشاهی در تیم های آزاد و فرنگی و در رده های سنی بزرگسالان و جوانان کشور برای حضور در رقابت های بین المللی پیش رو خبر داد.
منصور کیانی اظهار کرد: یدالله محبی به اردوی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان، محمدرضا قیاسی به اردوی تیم ملی آزاد جوانان و بهروز هدایت به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان کشور دعوت شده اند.
وی گفت: قیاسی قرار است روزهای 10 و 11 آذر در رقابت های بین المللی کشتی جوانان جام شاهد که در شهرستان سیرجان استان کرمان برگزار می شود، شرکت کند.
7458/8066 خبرنگار: مسعود اسماعیلی** انتشار دهنده: علی مولویانتهای پیام /*


درباره gohari