خانه / دسته‌بندی نشده / جزییات بازی های تدارکاتی تیم ملی فوتبال از زبان رئیس فدراسیون

جزییات بازی های تدارکاتی تیم ملی فوتبال از زبان رئیس فدراسیونبه گزارش روز چهارشنبه فدراسیون فوتبال، مهدی تاج در خصوص دیدار های دوستانه تیم ملی فوتبال ایران تا جام جهانی روسیه، گفت: شرایط خوبی برای تیم ملی فراهم شده است و با وجود قراردادی که با فدراسیون لیبی داشتیم، آنها نتوانستند تیم شان را آماده بازی دوستانه با ایران بکنند. برهمین اساس تیم سیرالئون را هماهنگ کردیم که 26 اسفندماه در ورزشگاه آزادی با تیم ملی فوتبال ایران یک دیدار دوستانه داشته باشد. بدیهی است در روزهایی غیر از روز فیفا هماهنگ کردن یک تیم آن هم در فاصله زمانی که ما داشتیم سخت بود که خوشبختانه توانستیم این بازی را نهایی کنیم.
وی در ادامه بیان کرد: در فروردین ماه 97 دو بازی تدارکاتی برای تیم ملی در نظر گرفته شده است. سوم فروردین تیم ملی ایران به مصاف تیم تونس می رود که این دیدار در کشور تونس برگزار می شود. پس از آن روز هفتم فروردین ماه یک دیدار دوستانه با تیم الجزایر خواهیم داشت که این بازی در اردوی تدارکاتی تیم ملی در اتریش، برگزار می شود.
تاج گفت: دو بازی دوستانه هم در اردیبهشت ماه در تهران خواهیم داشت و در روزهای 21 و 28 اردیبشهت به ترتیب به مصاف تیم های ملی فوتبال سوریه و ازبکستان خواهیم رفت. پس از آن، تیم ملی اردویی تدارکاتی در کشور ترکیه برگزار خواهد کرد که در آنجا دو دیدار دوستانه با تیم های ملی فوتبال ترکیه و یونان در روزهای 7 و 12 خردادماه انجام می دهد.
وی افزود: آخرین بازی تدارکاتی تیم ملی فوتبال کشورمان پیش از رقابت های جام جهانی برابر تیم لیتوانی در روز 18 خردادماه در کشور روسیه است.
رئیس فدراسیون با اشاره به بازیهای دوستانه تیم ملی گفت: این بازیها براساس نیاز و پیشنهاد تیم ملی پیش بینی شده که به نظرم دیدارهای تدارکاتی مناسبی است. امیدوارم تیم ملی ایران بتواند در روسیه عملکرد شایسته ای داشته باشد.
تاج در خصوص میزبانی ایران از تیم های عربستانی گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز – چهارشنبه – نامه ای در پاسخ به نامه ما ارسال کرد که در آن نوشته شده درخواست ایران را در کمیته مسابقات آینده در دستور کار قرار خواهند داد. البته بعید می دانم که به بازی های این فصل لیگ قهرمانان آسیا برسد.
رقابت های جام جهانی روسیه چهار روز دیرتر از جام جهانی های قبلی یعنی روز 14 ژوئن (24 خرداد 97) آغاز می شود و تا 15 جولای (24 تیر 97) ادامه دارد.
دیدارهای مرحله گروهی تا روز 28 ژوئن (7 تیر) ادامه خواهد داشت و پس از آن تیم ها در مراحل حذفی روبروی هم قرار می گیرند.
دیدار افتتاحیه جام جهانی بین روسیه و عربستان در ورزشگاه لوژنیکی مسکو برگزار خواهد شد و دیدار فینال هم در همین ورزشگاه برگزار خواهد شد.
تیم ملی کشورمان در گروه دوم این مسابقات با تیم های ملی فوتبال اسپانیا، مراکش و پرتغال هم گروه است که برنامه دیدارهای این گروه به این شرح است:
**25 خرداد
مراکش-ایران (ساعت 18:30)
پرتغال- اسپانیا (ساعت 21:30)

**30 خرداد
پرتغال- مراکش (15:30)
ایران-اسپانیا (21:30)

**4 تیر
ایران-پرتغال (ساعت 21:30)
اسپانیا-مراکش (21:30)
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی**9118**1545انتهای پیام /*


درباره gohari