به گزارش ایسنا، دکتر مرتضی رجوعی با اعلام این خبر اظهار کرد: دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) در راستای حمایت از نخبگان و دانش‌آموزان ممتاز مدارس کشور به ویژه ممتازین کم برخوردار، در نظر دارد بخشی از ظرفیت پذیرش ورودی سال ۱۳۹۸ خود در مقطع کارشناسی را به صورت رایگان پذیرش کند.

وی با بیان اینکه «این تسهیلات در قالب بورسیه تحصیلی امام رضا (ع) به داوطلبان واجد شرایط تعلق خواهد گرفت»، گفت: ثبت‌نام در آزمون سراسری ۱۳۹۸،  دارا بودن حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۸.۵ و بالاتر از جمله شرایط اختصاصی متقاضیان برای پذیرش در بورسیه تحصیلی امام رضا(ع) است.

رجوعی افزود: دانش آموزان مستعد و کم برخوردار که تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد، سازمان بهزیستی یا معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی هستند از ظرفیت پذیرش خاص برخوردار می‌شوند.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: علاوه بر معدل کتبی دیپلم، سوابق پژوهشی، کسب مقام‌های قرآنی، ورزشی و علمی، در پذیرش متقاضیان موثر است و در صورت وجود، لازم است مستندات لازم در زمان ثبت نام اسکن و بارگذاری شود.

به گفته این مقام مسئول، دانشگاه با توجه به ظرفیت موجود در هر رشته از بین داوطلبان واجد شرایط، تعداد چند برابر ظرفیت را جهت مصاحبه علمی و فرهنگی دعوت خواهد کرد و گزینش نهایی منوط به شرکت در مصاحبه و قبولی در آن است.

رجوعی با تأکید بر این مطلب که «ارائه این تسهیلات در قالب بورسیه تحصیلی امام رضا (ع) صرفا بورسیه تحصیلی است و جنبه استخدامی ندارد»، گفت: متقاضیان تنها از تاریخ ۱۶ مرداد ماه لغایت ۲۰ مرداد ماه ۹۸ فرصت دارند تا با مراجعه به سایت www.Imamreza.ac.ir  نسبت به ثبت نام در این طرح و تکمیل فرم‌های مشخص شده اقدام کنند.

وی ادامه داد: منظور از بورسیه تحصیلی صرفاً عدم پرداخت شهریه توسط دانشجو اعم از شهریه ثابت و متغیر، حداکثر به مدت ۸ نیمسال تحصیلی است.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) عنوان کرد: ثبت نام اولیه به منزله گزینش نهایی نیست و گزینش نهایی، پس از شرکت در مصاحبه حضوری و اعلام پذیرش اولیه از طریق پورتال دانشگاه برای پذیرفته‌شدگان است. همچنین ضرورت دارد پذیرفته‌شدگان در زمان انتخاب رشته، کد رشته محل مربوط به این دانشگاه را انتخاب کنند.

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع)، وی با بیان اینکه «مهلت ارائه شده برای ثبت نام اولیه غیر قابل تمدید است»، اظهار کرد: بعد از بررسی مستندات ارائه شده از سوی متقاضیان در ثبت نام اولیه، افراد در روز شنبه ۲۲  مرداد ماه برای مصاحبه دعوت می‌شوند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید