مصطفی عابدینی در گفت‌وگو با ایسنا، به ارائه توضیحاتی درباره به تعویق افتادن مجدد مرحله دوم “چالش کدنویسی آنلاین” (رویداد چکاوا) واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت.

وی علت لغو برگزاری مرحله دوم این مسابقات در ۲۹ بهمن ماه را همزمانی با ایام امتحانات دانشجویان دانست و اظهار کرد: بسیاری از شرکت‌کنندگان در رویداد چکاوا از میان دانشجویان بودند و درخواست‌های زیادی داشتیم که زمان برگزاری رویداد به دلیل همزمانی با امتحانات، به تعویق بیفتد.

دبیر اجرایی این رویداد و مدیر رسانه واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد با تأکید بر آنکه در حال حاضر نیز زمان برگزاری مرحله دوم رویداد چکاوا قابل پیش‌بینی نیست، افزود: به طور مثال امروز به درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یک ویدئو کنفرانس آموزشی با حضور خانم دکتر شقایق یزدانی، متخصص ویروس‌شناسی و عضو هیئت علمی دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار کردیم تا به سؤالات در مورد ویروس کووید ۱۹ پاسخ دهیم. بنابراین در حال حاضر- با توجه زیرساخت‌هایی که در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه برگزاری کلاس‌ها و کنفرانس‌های آنلاین وجود دارد- در حال عمل به مسئولیت اجتماعی خویش در قبال یک مشکل فراگیر در کشور هستیم.

عابدینی با اشاره به اینکه در حال حاضر کلاس‌های درسی این واحد به صورت آنلاین دایر هست، گفت: با توجه به ضبط مطالبی که در کلاس‌ها ارائه می‌شود، مدعی آن هستیم که مطالب درسی را با کیفیت آموزشی بالاتری نسبت به کلاس‌های حضوری ارائه می‌دهیم، ضمن آنکه امکان بهره‌مندی مجدد از مطالب در خارج از زمان کلاس هم برای دانشجویان فراهم است.

وی تصریح کرد: تعدادی از مؤسسات آموزشی در شرایط کنونی کشور از ما خواستند بستری برای برگزاری کلاس‌ها به صورت آنلاین در اختیار آن‌ها قرار دهیم که این کار را انجام دادیم. در همین راستا نیز کنفرانس‌های آنلاین بین مدیران دانشگاه‌ها و مؤسسات دیگر و کلاس‌های آموزشی آنلاین برگزار کردیم.

 دبیر اجرایی رویداد چکاوا و مدیر رسانه واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مرحله اول چالش کدنویسی آنلاین واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور ۴۰۰ نفر از افراد برجسته در حوزه برنامه‌نویسی در سطح ملی برگزار شده و فرصت مناسبی را برای امکان محک‌زنی افراد فراهم آورده است، درباره مراسم تقدیر از برگزیدگان رویداد چکاوا توضیح داد: در شرایط کنونی امکان برگزاری هیچ گردهمایی را نداریم. این در حالی است که یک مسابقه دیگر ما با عنوان “زیبانو” امروز در حال برگزاری است و از برگزیدگان آن رویداد روز یکشنبه ۱۸ اسفند ماه همزمان با میلاد حضرت علی (ع) به صورت آنلاین تقدیر خواهد شد. همچنین از برگزیدگان چالش کدنویسی آنلاین چکاوا نیز همزمان با برگزیدگان “زیبانو” به صورت آنلاین تقدیر خواهد شد .

عابدینی در پایان افزود: جوایز نقدی برگزیدگان این دو رویداد به حساب آن‌ها واریز شده و جوایز غیرنقدی نیز از طریق پست به برندگان ارسال خواهد شد.

به گزارش ایسنا، پیشتر از سوی روابط عمومی واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی چنین اعلام شد که به دلیل شرایط کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا، مرحله دوم چالش کدنویسی آنلاین واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی به زمان دیگری موکول شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید