محسن راستکار متولد ۷۹ است و مقطع دبیرستان را در مدرسه تیزهوشان علامه طباطبایی ناحیه یک تبریز مشغول به تحصیل بوده است.

او با علاقه رشته تجربی را برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان انتخاب کرده و می‌گوید اگر علاقه نباشد، مطالعه یک مبحث خاص به جای لذت بخش بودن، عذاب آور خواهد بود. 

او معتقد است نقش مدرسه از نظر معلمان و برنامه‌ریزی تحصیلی در موفقیت او بسیار تاثیرگذار بوده است.  نکته جالب آنکه او در کلاس‌ها و آموزشگاه‌های کنکور شرکت نکرده‌ است اما معتقد است نمی‎توان تاثیر شرکت در کلاس‌های کنکور را نفی کرد. 

او به خبرنگار ایسنا گفته از آنجا که ضعفی در روند یادگیری حس نمی کرده و آموزش مدرسه برای او کفایت می‎کرد، نیازهای آموزشی‌ام را تنها با مراجعه به کتب کمک درسی برطرف می‎کرده است. 

دارنده رتبه تجربی در روزهایی که مدرسه می رفته،  ۶ تا ۷ ساعت مطالعه داشته و ساعت مطالعه اش در روز تعطیل به ۱۰ ساعت در روز می رسیده است.

او تاکید کرده که برای شرکت در آزمون کنکور، باید دانش پایه قوی باشد و  از دوره دهم و دبیرستان مطالعه شروع شود او هم مطالعات اش را از همین مقطع شروع کرده است. 

راستکار گفته، شیوه مطالعه‌اش برای دروس مختلف متفاوت بوده است؛ به عنوان مثال برای درس‌هایی مانند فیزیک و شیمی، در مرحله نخست کتاب درسی و بعد کتب کمک درسی را مطالعه می‎کرده و پس از مدت کوتاهی، تست زنی می‎کرده است، اما تست زنی دروس حفظی مانند زیست شناسی را به چند روز بعد موکول می‎کرده است، چرا که تست زنی دروس حفظی نوعی مرور دوباره به شمار می‎آید.  

او خاطرنشان کرده، نقش خانواده نه تنها در دوران کنکور بلکه در تمامی مراحل زندگی مهم بوده و خانواده او هم در فراهم کردن محیطی آرام و امید و انگیزه دهی در شرایط سخت کنکور نقش مهمی داشتند.

پیش از او البته خواهر دارنده رتبه ۲ علوم تجربه در کنکور سراسری نیز در سال ۹۱ رتبه ۴۵ کنکور تجربی کسب کرده و همین شده یکی از عوامل موفقیت برادر چرا که تجربیاتش را در اختیار او گذاشته و مشاوره به او داده است.

وی با اشاره به درصد پاسخ دهی‌اش به دروس مختلف در کنکور سراسری تجربی بیان کرد: درصد پاسخ دهی‌ام در درس ادبیات ۶۸ درصد، عربی ۸۴ درصد، دین و زندگی ۸۴ درصد، زبان انگلیسی ۸۹ درصد، علوم زمین ۹۴ درصد، ریاضی ۹۱ درصد و زیست شناسی ۹۴ درصد و فیزیک و شیمی ۱۰۰ درصد درصد بوده است.  

دارنده رتبه دو کنکور تجربی هنوز تصمیم قطعی در خصوص انتخاب رشته نگرفته اما در حال حاضر تصمیم گرفته رشته پزشکی دانشگاه تهران را انتخاب کند. 

وی به دانش آموزان پشت کنکور توصیه کرد، دانش آموزان به هیچ عنوان وارد فضای حاشیه، جو منفی کنکور و فضای رقابتی ناسالم نشوند و به آموزشگاه‌ها یا کلاس‌های وقت گیری که اکثر اوقات نیز مخرب هستند، اتکاء نکنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید