به گزارش ایسنا به نقل از آی‌نیوز، دانشگاه‌های انگلیس در حال انجام آزمایش‌های سریع برای تشخیص بیماری “کووید-۱۹” در دانشجویان هستند تا دانشجویان با خیال راحت برای تعطیلات کریسمس به خانه‌های خود بروند.

در این راستا، دانشگاه‌های “دورهام”( Durham) و “دی مونتفورت”( De Montfort) تست هایی را از دانشجویان خود می گیرند که در عرض ۱ ساعت نتیجه آن مشخص می شود.

“کووید-۱۹” تقریبا در همه دانشگاه‌های انگلیس در حال پاکسازی و کنترل است ولی وزیران انگلیسی هراس دارند که مهاجرت یک میلیون دانشجو در پایان ترم به شیوع بیماری منجر شود.

گروه مشاوره علمی دولت انگلیس در مورد این که دانشجویان در تعطیلات کریسمس در تجمعات خانوادگی شهرهای خود حضور یابند؛ به عنوان “خطری قابل توجه” هشدار داده است.

همه شهرهای انگلیس که در حال حاضر تحت محدودیت‌های سطح ۳ هستند، تعداد زیادی دانشجو دارند. این شهرها شامل لیورپول، شفیلد،ناتینگهام و منچستر می‌شود.

حدود ۳۷۰ هزار دانشجو در انگلیس در کریسمس از مناطق شمالی انگلیس به خانه‌های خود سفر خواهند کرد.

دانشگاه “دورهام” اعلام کرد که یک آزمایش “کووید-۱۹” طراحی کرده که نتیجه را در عرض ۲۰ تا ۳۰ دقیقه مشخص می‌کند. این تست از این هفته روی دانشجویان دانشگاه انجام خواهد شد و به کارمندان نیز اجازه تست داده می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید