محمد مهرافزون در مراسم تجلیل از پژوهشگران و نخبگان برتر در هفته و روز پژوهش که امروز ۲۵ آذرماه برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت روز پژوهش، اظهار کرد: ما وظیفه داریم استعدادهای بالقوه و نهان را پیدا کنیم و سپس بالفعل کنیم و به‌صورت عملی از پژوهش و تحقیق‌ها در زندگی به‌صورت کاربردی استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: تحقیق و پژوهش از زیر بناهای اساسی و کلیدی یک کشور است و باید روحیه تحقیق در بین آحاد تحصیل‌کرده به‌ویژه دانش آموزان امروز و دانشمندان فردا نهادینه شود.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد خاطرنشان کرد: برای پیشرفت و پیشبرد کشور نیاز به محققان و پژوهشگران تلاشگر است تا بتوان در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و عمومی موفقیت‌های بزرگی حاصل شود.

مهرافزون اضافه کرد: ترویج و اشاعه تحقیق و پژوهش نیاز به عزم همگانی دست‌اندرکاران نظام تعلیم و تربیت دارد و سند تحول بنیادین تأکید بر امر تحقیق و پژوهش دارد تا در جامعه آینده درخشانی داشته باشیم.

وی بیان کرد: کشور ما دارای جوانان خلاق و لایقی است و به سبب جوان بودن قدرت و توانایی ذهنی و اندیشه قوی برای فعالیت‌های تحقیقی و پژوهشی دارد و دانش آموزان ما دارای نیروی بالقوه در امر تحقیق و پژوهش است و این نیروی بالقوه باید در بین دانش آموزان بالفعل شود.

مدیر آموزش‌وپرورش بروجرد ادامه داد: ما وظیفه داریم به دانش آموزان بفهمانیم که خلاقیت و ابتکار اختصاص به دانشمندانی همچون ابوعلی سینا، فارابی و امثال آن‌ها ندارد گرچه این‌ها از هوش و استعداد بالایی برخوردار بودند اما دانش آموزان امروز می‌توانند با تلاش و همت بوعلی سینا و ادیسون‌های آینده باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید