خانه / دسته‌بندی نشده / به محض مساعد شدن وضعیت جوی برای امداد هوایی اقدام می شود

به محض مساعد شدن وضعیت جوی برای امداد هوایی اقدام می شودمهدی ولی پور عصر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: تقاضای بالگرد جمعیت هلال احمر گیلان برای امدادرسانی و شناسایی از بالا مطرح شد که با توجه به وضعیت جوی در استان گیلان با هماهنگی های انجام شده با برج مراقبت ، در این شرایط با توجه به دید افقی کم اجازه پرواز به ما داده نمی شود.
وی اظهار داشت: در زمان حاضر هلیکوپتر امداد جمعیت هلال احمر استان گیلان به حالت آماده باش است و با بهتر شدن وضعیت جوی و اجازه پرواز برای امدادرسانی اقدام می شود.
وی اظهار داشت: به نیروی های امدادی جمعیت هلال احمر بندرانزلی اعلام شده گشت ساحلی را داشته باشند تا با مناسب شدن وضعیت جوی برای امدادهوایی اقدام شود.
یک شناور با چهار خدمه صبح روز جمعه هفتم مهر در آبهای خروشان بندرانزلی غرق شد، این شناور خدماتی صیادی با وجود هشدارهای هواشناسی به دریا زده است .
شناور مذکور از دو هفته پیش در دریا و در مجموعه پرورش ماهی در قفس در محدوده حاجی بکنده مستقر و مشغول فعالیت بود که امروز صبح غرق شد.
این شناور چهار سرنشین داشته که دو سرنشین آن هندی و دو سرنشین بومی منطقه بودند و از وضعیت خدمه آن هیچ خبری نیست و امدادگران خدمات دریایی بنادر و دریانوردی در حال امداد و نجات هستند.
بر اساس آخرین آمار، جمعیت هلال احمر گیلان دارای 16 تیم واکنش سریع پنج نفره ، یک تیم 15 نفره ، 13 پایگاه امداد و نجات بین شهری، دو هزار و 290 نجاتگر و امدادگر و هفت هزار و 229 عضو جوان هستند.
بالگرد هلال احمر گیلان ، 15 نفره است و با تجهیز به امکانات روز، دو موتوره بوده و توانایی پرواز در شب و پرواز کور(ifr) ، روی آب ، حمل مصدوم و بار را دارد.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی ** انتشاردهنده: بابایی
7286 /6030انتهای پیام /*


درباره gohari