به گزارش ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی در دیدار نوروزی ۲۰ فروردین با معاونان و مدیران کل معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد، با اشاره به ظرفیت‌های این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بیش از ۴۰۰ واحد و مرکز دانشگاهی در سراسر کشور دارد که این ظرفیت بی‌نظیر می‌تواند در شرایط ویژه‌ای که ویروس کرونا کشور را تحت تأثیر قرار داده، به اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند کمک کند.

وی ادامه داد: یکی از این اقدامات که دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند مبدع و متولی آن باشد، “طرح نوین فاصله‌گذاری هوشمند” برای حضور دانشجویان مقطع دکتری در کلاس‌های آموزشی، و دانشجویان سایر مقاطع در آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و برگزاری جلسات دفاع از پایان‌نامه و رساله دانشجویان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: به این منظور، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند از امتیاز «میهمان درسی» در نزدیک‌ترین واحد دانشگاه آزاد اسلامی محل زندگی خود استفاده کنند. هدف از این اقدام، اجرای فاصله‌گذاری هوشمند و حفظ سلامت دانشجویان و جلوگیری از سفرهای بین شهری آنهاست.

دکتر طهرانچی افزود: دانشجویان دانشگاه آزاد می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین واحد دانشگاهی محل زندگی خود، درس اخذ شده در ترم جاری را گذرانده یا واحدهای آزمایشگاه خود را در واحد میهمان طی کنند. پس از حضور دانشجو در واحدی که به عنوان میهمان درسی در آن حضور دارد، گزارش فعالیت آموزشی به واحد مبدأ ارسال می شود.

وی ادامه داد: درخصوص برگزاری جلسات دفاع از پایان‌نامه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دفاع از رساله دانشجویان دوره دکتری نیز دانشجویان می‌توانند با حضور معاون آموزشی و مدیر گروه نزدیک‌ترین واحد دانشگاهی، به عنوان ناظر و از طریق ویدئو کنفرانس، از پایان نامه و رساله خود دفاع کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از آمادگی این دانشگاه برای ارائه خدمات به دانشجویان دولتی و غیرانتفاعی خبر داد و گفت: بنده به وزارت علوم نیز اعلام کردم که دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی دارد با امضای تفاهم‌نامه همکاری و تعیین ضوابط، به دانشجویان دولتی و غیرانتفاعی نیز به عنوان مهمان درسی خدمات ارائه کند.

طهرانچی  گفت: این طرح از ابتدای اردیبهشت ماه ۹۹ به صورت مرحله به مرحله و با توجه به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اقدامات دانشگاه آزاد در حوزه امنیت غذایی، اظهار کرد: یکی از حوزه‌هایی که با گسترش شیوع ویروس کرونا در جهان مورد تحقیق قرار گرفته، امنیت غذایی است؛ چرا که شبکه ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی غذا تقریباً قطع شده و در این شرایط تنها کشورهایی که به امنیت غذایی اهمیت می‌دادند، می‌توانند از این بحران عبور کنند که الحمدلله دانشگاه آزاد اسلامی از سال گذشته اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: آنچه مهم است، این است که حرکت دانشگاه نباید متوقف شود و ما همه توان خود را به کار گرفته‌ایم تا با جدیت فعالیت‌های آموزشی و اداری خود را به صورت پویا ادامه دهیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید