به گزارش ایسنا، رحمت صادقی روز پنج شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری چهار رویداد ملی و بین المللی در دانشگاه کردستان که در سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد، با اشاره به اینکه ظرفیت‌های فرهنگی، گردشگری و علمی کردستان به توسعه استان کمک شایانی خواهد کرد، افزود: برگزاری همایش‌ها و رویدادهای بین المللی تاثیر بسیار زیادی بر توسعه اقتصاد گردشگری استان خواهد داشت.

وی ادامه داد: حضور اساتید ملی و بین‌المللی در استان، علاوه بر تبادل علمی میان آنها و اساتید دانشگاه کردستان، همچنین در شناسایی و آشنایی این افراد با ظرفیت‌های استان کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

رئیس دانشگاه کردستان با بیان اینکه هر سال حداقل ۱۰ رویداد ملی و بین المللی در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود، عنوان کرد: زیرساخت‌های ما برای برگزاری این رویدادها کافی نیست و به تنهایی از عهده مخارج آنها بر نمی‌آییم که خواستار همکاری دستگاه‌های اجرایی در این زمینه هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برگزاری چهار همایش ملی و بین المللی را در دستور کار داریم، تصریح کرد: با توجه به اینکه گردشگری یکی از مزیت‌های اصلی استان کردستان است، اولین کنفرانس بین المللی گردشگری و توسعه، چالش‌ها و رویکردها طی روزهای ۱۰ و ۱۱ مهرماه امسال در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود.

صادقی افزود: تاکنون ۷۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده که حدود ۵۰ مورد آن مورد پذیرش قرار گرفته و بالغ بر ۱۸ مورد آن نیز برای ارائه سخنرانی انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه حداقل ۱۰ نفر مهمان خارجی در این همایش حضور خواهند داشت، اضافه کرد: اولین کنفرانس بین المللی گردشگری و توسعه به همت گروه مدیریت بازرگانی دانشگاه کردستان و دانشگاه پلی تکنیک سلیمانیه برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه کردستان در ادامه اعلام کرد: همچنین اولین همایش بین‌المللی ورزش و توسعه پایدار، به همت گروه تربیت بدنی دانشگاه کردستان و دانشگاه سلیمانیه طی روزهای یکم و دوم آبان ماه سال جاری در دانشگاه کردستان برگزار خواهد شد.

وی با اعلام اینکه تاکنون ۵۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است، ذکر کرد: ۴۰ مهمان خارجی و ۶۰ مهمان داخلی در این همایش حضور خواهند داشت.

صادقی، همچنین همایش ملی «شافعیان در گستره تمدن ایران اسلامی» را یکی دیگر از همایش‌هایی عنوان کرد که به همت گروه فقه و حقوق شافعی دانشگاه کردستان برگزار می شود.

وی زمان برگزاری این همایش را ۲۷ آذرماه سال جاری اعلام کرد و گفت: ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر از اساتید دانشگاه و حوزه و طلبه‌های علوم دینی سراسر کشور در این همایش حضور خواهند داشت.

رئیس دانشگاه کردستان خاطرنشان کرد: سومین کنفرانس بین المللی رشد و توسعه اقتصادی پایدار نیز طی روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان ماه امسال با همت دانشگاه کردستان در دانشگاه سلیمانیه عراق برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید