خانه / دسته‌بندی نشده / باقری: درحضور پنج هزار ماتادور طلا گرفتم/ بهمنیار: غفلت کردم

باقری: درحضور پنج هزار ماتادور طلا گرفتم/ بهمنیار: غفلت کردمدهمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی (نوجوانان، جوانان و امیدهای) جهان از روز (چهارشنبه) با حضور بیش از یک هزار و 700 ورزشکار از 109 کشور به میزبانی شهر «تنه ریف» اسپانیا آغاز شده است.
تیم ایران در هر سه رده سنی و در دو بخش کاتا و کومیته دختران و پسران در این رویداد مهم شرکت کرده است.
امروز (شنبه) کاراته کاهای رده سنی نوجوانان و سه کاراته کار امید تیم بانوان به مصاف حریفان رفتند که «آویشن باقری» با شایستگی طلای وزن منهایی 55 کیلوگرم را بر گردن آویخت و «سارا بهمنیار» به مدال نقره وزن منهای 50 کیلوگرم رسید.
«آویشن باقری» پس از کسب این موفقیت در گفت وگو با ایرنا، تصریح کرد: در مبارزه نهایی با نماینده اسپانیا که حمایت پنج هزار تماشاگر را همراه خود داشت روی تاتامی رفتم و با تلاش زیاد و هدایت خوب کادر فنی توانستم بر جو سنگین غلبه کرده و مدال طلا را برای کشورم کسب کنم.
وی که دو مدال طلا و یک نقره رقابت های آسیایی را در کارنامه دارد، افزود: از اینکه توانستم مدال طلای جهان را به کارنامه خود اضافه کنم، احساس خوبی دارم.6 سال است که عضو تیم های ملی دختران (نوجوانان، جوانان و امید) هستم.
باقری با قدردانی از تلاش های کادر فنی و حمایت پدر و مادرش، گفت: تمرینات بسیار سختی را انجام دادیم و هنوز می توانم یکدوره دیگر در تیم امید حضور داشته باشم.
وی در پایان تصریح کرد: از اکنون تلاش می کنم تا در بازی های آسیایی 2018 و جهانی بزرگسالان بتوانم به عضویت تیم ملی در آمده و نتایج خوبی را رقم بزنم.
**بهمنیار:در دیدار نهایی غفلت کردم
«سارا بهمنیار» که مدال نقره رقابت های کاراته رده های سنی قهرمانی جهان را کسب کرد نیز به ایرنا، گفت: در یک دقیقه ابتدایی فینال عملکرد بسیار خوبی داشتم، اما غفلت سبب شده تا نتیجه را از دست بدهم.
وی ادامه داد: از اینکه با دو ضربه پا متوالی نتیجه را از دست دادم بسیار ناراحت هستم، چراکه با مدال طلا فاصله چندانی نداشتم.
بهمنیار که در دوره گذشته این رویداد به مدال برنز رسیده بود، افزود: می توانم در دوره بعدی رقابت های امید جهان نیز حضور یابم و امیدوارم اینبار بتوانم طلای جهان را به دست آورم.
وی عنوان کرد: حریفان بسیار قدرتمندی در این رویداد داشتم و در مرحله نیمه نهایی برابر نماینده آلمان که طلای لیگ جهانی لایپزیگ در رده سنی بزرگسالان را در کارنامه داشت مبارزه کرده و به پیروزی رسیدم.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**3783**3404**خبرنگار: امیر میرزاییان**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


درباره gohari