به گزارش ایسنا، آزمون استخدام مشاغل آتش‌نشانی برای استخدام پیمانی ۳۷۸۱ نفر در چهار رشته شغلی آتش‌نشان، راننده وسایط نقلیه تندرو سنگین، کاردان آتش‌نشان و کارشناس آتش‌نشان در روز جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ به صورت همزمان در ۳۰ استان کشور  در حال برگزاری است.


مهدی جمالی‌نژاد، رییس سازمان شهرداری‌ها با بیان این که خوشبختانه بعد از چندین سال موفق به برگزاری این آزمون شده ایم گفت:  این آزمون در چهار رشته شغلی رانندگی آتش‌نشانی، آتش‌نشان، کاردان آتش‌نشان و کارشناس آتش‌نشان برگزار می‌شود. حدود ۱۰۶ هزار نفر از کل کشور در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند و این آزمون به طور همزمان در ۳۰ استان کشور در حال برگزاری است.آزمون استخدام مشاغل آتش‌نشانی در استان هرمزگان قبلا برگزار شده است.


وی افزود: استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی به ترتیب بیشترین و کمترین تعداد ثبت‌نام‌کنندگان در این آزمون را دارند.از خراسان رضوی ۱۴۰۰۰ نفر در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند و از خراسان جنوبی حدود ۷۰۰ نفر.این آزمون به صورت همزمان در ۶۳ شهر و ۹۸ حوزه آزمون برگزار می شود و ۱۰۶۳۸۷ نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۷۳۴ نفر خانم و ۱۰۵۶۵۳ نفر آقا هستند.


آزمون از ساعت ۹ صبح روز جمعه ۱۸ مرداد آغاز شده است و داوطلبان ۱۸۰ دقیقه برای پاسخگویی به ۱۶۵ سوال آزمون که ۱۰۵ سوال آن عمومی و ۶۰ سوال آن اختصاصی هست زمان دارند.نتایج آزمون کتبی تا شهریورماه ۱۳۹۸ اعلام می شود و معرفی شدگان ۳ برابر ظرفیت در این مرحله باید برای تکمیل مدارک خود به محل‌هایی که از طریق سایت www.hrtc.ir اعلام می شود در کلیه استان‌ها مراجعه کنند. پس از تکمیل مدارک و در صورت تایید مدارک داوطلب، افرادی که مجددا از طریق پروفایلشان در سایت دعوت می شوند می توانند در تاریخ‌های تعیین شده برای آزمون عملی مراجعه کنند.


با توجه به اینکه در برخی از استان‌ها مانند خراسان رضوی تعداد افرادی که باید از آنها آزمون عملی گرفته شود زیاد است (۳ برابر ۷۰۰ نفر معادل ۲۱۰۰ نفر) ، فرآیند آزمون عملی زمانبر بوده و پس از اتمام آزمون عملی نتایج مربوط به قبول شدگان از طریق پروفایل افراد در سایت اعلام خواهد شد.کلیه مراحل اطلاع رسانی و اعلام نتایج داوطلبان از طریق سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی www.hrtc..ir انجام می شود و داوطلبان بجز مرحله تکمیل مدارک و آزمون عملی، نیازی به مراجعه حضوری ندارند.انتهای پیام

 

دیدگاهتان را بنویسید